Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Італії затримали подружжя, яке купило українське немовля — Луценко

За дитину подружжя заплатило 32 тисячі євро, а сурогатна мати отримала винагороду у розмірі 6 тисяч євро.

Правоохоронні органи Італії затримали подружжя, яке за допомогою сурогатного материнства незаконно всиновило українське немовля.

Про це під час брифінгу заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Він повідомив, що потенційні батьки не перебували на території України і не надавали свої біоматеріали, у той час як згідно з чинним законодавством немовля мало мати ознаки принаймні одного з партнерів (генетичний матеріал батька або матері).

За дитину подружжя заплатило 32 тисячі євро, а сурогатна мати отримала винагороду у розмірі 6 тисяч євро. Після проведення аналізу ДНК в Італії їх затримали, а дитину перевели до дитячого будинку.

Луценко також повідомив, що італійське подружжя "купило" немовля за посередництва медичного центру "Біотехком".Крім того, фірма здійснила понад тисячу таких угод. а сурогатними матерями були переважно жінки із прифронтової зони, які в такий спосіб заробляли на виживання.

"Ми закликаємо усіх потерпілих від діяльності фірми звертатися до правоохоронних органів і подавати заяви про статус потерпілих", — додав він.

16 липня співробітникам фірми повідомлено про підозру за статею про торгівлю людьми і підробку документів. Їм загрожує від 8 до 15 років ув'язнення з конфіскацією майна. Слідство буде наполягати на арешті.

За словами Генпрокурора, діяльність "Біотехкому" захищали щонайменше двоє народних депутатів, від яких надійшли відповідні звернення. Загалом до правоохоронних органів надійшло 43 депутатських звернення з проханням захистити фірму.

"Метод захисту є новим – заявили про тиск на законний бізнес. До нас надійшло 43 звернення нардепів про тиск на закон. Щонайменше два з них сприяють захисту фірми. Крім того, фірма подала до Кабміну заяву на запис з метою заслухати роз'яснення, хоча зараз ясно, що у багатьох випадках не було дотримано закону. Вважаю за свій обов'язок заявити про це публічно", — зазначив він.

Луценко також поінформував, що обвинувачення також має статтю про ухилення від податків.

"Є різниця між сумами та зарплати матерям. Цей злочин викриває новий вид заробітку", — додав він.

ВідеоСекретні матеріали: сурогатне материнство

 

Вибір редакції