В Італії знайшли дерево з "Енеїди"

Італійські вчені, ймовірно, знайшли реальні основи поеми "Енеїда".

Група італійських археологів, очолювана професором Філіппо Коареллі з університету Перуджі, виявила в Італії місце, де, як вони припускають, росло легендарне дерево (дуб або кипарис), що було центром стародавнього культу. Згідно з давньоримськими міфами, саме з цього дерева троянський герой Еней зірвав Золоту гілку, з якою вирушив в подорож потойбічним світом. Про знахідку археологів повідомляє газета The Daily Telegraph.

Група Коареллі проводила розкопки в знаменитому святилищі Діани Немійської - одному з найстаріших і найбільших у Лації. Воно розташоване на південь від Риму, в Альбанских горах, на березі озера Немі. Археологи виявили посеред святилища обгороджений простір, подібний до тих, в яких в античних храмах росли священні дерева. Знайдена там же кераміка дозволяє датувати огорожу XIII-XII століттями до нашої ери.

Вчені вважають, що знайшли місце, де росло знамените дерево, що описане в "Енеїді". Згідно з поемою Вергілія, на ньому росла гілка з золотими листям, яку довелося зірвати Енею, щоб піднести в дар цариці підземного світу Прозерпіні. Ця гілка послужила йому перепусткою у потойбічний світ, де він зустрівся зі своїм померлим батьком Анхізом, що передбачив йому велике майбутнє.

Згідно з іншими переказами, детально дослідженими британським культурологом і релігієзнавцем Джеймсом Фрезером у знаменитій книзі "Золота гілка", в давнину дерево охороняв жрець, що носив титул царя лісу. Людина, якій вдавалося зламати гілку на дереві, отримувала право на поєдинок з жерцем і, в разі перемоги, займала його місце. 

Читайте також:

Будівельники єгипетських пірамід не були рабами

Археологи знайшли доказ передсмертної зустрічі Антонія і Клеопатри

Київська влада хоче зруйнувати підземне місто на Подолі заради паркінгу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: