В Івано-Франківську, попри заборону, відкрили дитсадки: що кажуть батьки та як покарають керівників закладів за непокору

В Івано-Франківську, попри заборону, відкрили дитсадки: що кажуть батьки та як покарають керівників закладів за непокору

Наступні на черзі відкриття — школи.

В місті Івано-Франківськ, який перебуває у "червоній" зоні карантину, почали відкривати дитячі садки. Наразі групи заповнені на 50%, але Держпродспоживслужба перевірила їх і вже вимагає зачинити, погрожуючи адміністрації закладів штрафами.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місцева влада днями ухвалила рішення дозволити навчання у школах і відвідування дитячих садочків малюками. На таке рішення відреагувала Держпродспоживслужба, фахівці якої прийшли з перевіркою до міських дитячих садочків.

Так, в одному із закладів одразу зафіксували порушення. Там було 79 дітей. Але у закладі переконують, що дотримуються усіх карантинних правил і знають, як діяти у разі спалаху. Одну з груп у липні довелося навіть відправити на двотижневу самоізоляцію. Відтоді, запевняє завідувачка садочка, випадків COVID-19 не було.

У садочку діти що дві години миють руки. У приміщеннях антисептики, вихователі у масках. Всім тричі на день міряють температуру. Кількох вихованців, у яких виявили симптоми коронавірусу, зранку розвернули додому й не пустили до закладу.

Відео Івано-Франківські депутати ухвалили рішення про відкриття дитячих садочків

Дитячі садочки почали відкривати в Івано-Франківську, хоча місто досі перебуває у "червоній зоні". Це рішення ухвалили міські депутати після чисельних звернень батьків. Наразі групи і на половину не заповнені. Але туди вже навідалися перевіряльники з вимогою зачинитися, інакше керівникам садочків загрожують чималі штрафи. Тим часом уряд прийняв рішення щодо нових підходів до навчання в "червоних зонах". Яке саме – розповість ТСН.    

Івано-Франківські депутати ухвалили рішення про відкриття дитячих садочків

Однак фахівці за результатами склали акти про порушення, за якими кожному керівнику садочка, який запрацював, загрожує штраф у 34 тисячі гривень.

Нині ж у дитсадку щодня більшає дітей, бо батьки хочуть, щоб малюки росли у колективі.

"Нам треба навчитися жити з цим вірусом. Ми ж не можемо ізолювати дитину вдома і тримати там її кілька років.Ми насправді можемо принести вірус і з ринку, і з магазину, і звідки хочеш", — зазначають батьки.

До відкриття у понеділок, 21 вересня, готуються і школи. Першими за парту сядуть учні молодших класів. Решта — за тиждень. Втім, міська влада дозволила батькам обрати форму навчання своїх дітей: у класах чи дистанційно

Тим часом уряд ухвалив нові правила поділу регіонів на зони. Згідно з правилами карантинного поділу, уряд тепер спільно з регіональними комісіями з питань ТЕБ та НС буде ухвалювати рішення про "червоні" зони. У разі, якщо у закладі освіти 50% дітей піде на самоізоляцію, школу чи садок закриють, навіть якщо населений пункт, у якому розташований заклад, буде у "зеленій" зоні.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів