Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ізмаїлі ще на тиждень подовжили надзвичайний стан через масове отруєння людей

Не дивлячись на позитивну динаміку, епідеміологи попереджають, що розслаблятися зарано.

В Ізмаїлі ще на тиждень подовжили надзвичайний стан через масове отруєння людей. Напередодні санлікарі оприлюднили перші результати лабораторних досліджень. Вони виявили у водопровідній воді та у хворих кілька типів вірусних інфекцій і кишкову паличку. Тож рекомендували обмеження зберегти і надалі, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Сьогодні вже можна говорити про позитивну динаміку. Якщо ще вчора медики госпіталізовували до 40 пацієнтів, то сьогодні вдвічі менше. Цієї ночі взагалі по допомогу лікарів звернулися лише шестеро людей.

Майже дві сотні хворих вже виписали з трьох міських лікарень і головне, що сьогодні почали відпускати додому дітей. Зараз в лікарнях залишаються 98 дорослих та 121 дитина. Відзавтра в місті починається масштабна дезінфекція водогону, його хлорування, людей попереджають, що цю воду можна буде використовувати лише як технічну. Планують промити 360 кілометрів водогону впродовж доби.

Медики кажуть — дві попередні доби були найважчими - щогодини майже півсотні пацієнтів. Проте ця ніч минула спокійно.

"Відзначається динаміка стабілізації ситуації. За сьогоднішню ніч надійшло всього 6 пацієнтів. Стан всіх пацієнтів, які перебувають у відділеннях, у нас тут переважно дітей, стабільний", - каже Олександр Любицин, головний лікар міської центральної лікарні.

Тим часом епідеміологи попереджають розслаблятися зарано, бо буде ще другий інкубаційний період, тож прогнозують незначне зростання звернень. Тому ще на тиждень продовжили карантин і запасаються ліками.

Заборона діє і на роботу закладів харчування та ринків. Щоправда, біля зачиненого базару ми застали пенсіонерок, які продавали городину. Але вони вибачаються і кажуть, що не знали про заборону.

Санлікарі рекомендували провести дезінфекцію водогону. Щоб вплинути на рото та норовіруси, в мережу запустять підвищену концентрацію хлору. Комунальникам доведеться продезінфікувати і вигрібні ями приватного сектору, а це 12 тисяч домівок.

У поліції чекають остаточних результатів аналізів та лабораторних досліджень. За порушення санітарних норм винним загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, увечері суботи, 18 червня, кількість жителів Ізмаїла Одеської області, які звернулися до лікарень із гострими кишковими інфекціями, сягнула понад 300 осіб.

В Ізмаїлі оголосили надзвичайну ситуацію. У місті закрили всі заклади громадського харчування та ринки. У магазинах заборонили продавати продукти, що швидко псуються. Водночас містяни активно скуповують у крамницях бутильовану воду та продукти харчування. У місті виставили охорону біля водойм, людям не дозволяють у них купатися. Працівники санепідемслужби проводять заходи з дезінфекції по всьому місту.

Поліція відрила справу й розслідує ситуацію.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Відео Від завтра в Ізмаїлі починається масштабна дезінфекція водогону

Залиште свій коментар

Вибір редакції