В Ізмаїлі зірвані дострокові вибори мера

Через суперечливі рішення Верховної ради, Центрвиборчкому та влади міста мешканці Ізмаїла до останнього не знали, чи будуть проводитися вибори міського голови.

В Ізмаїлі Одеської області зірвані дострокові вибори мера.

За словами першого заступника начальника Одеського обласного УВС Анатолія Бахчиванжі, прийняті міліцією під охорону виборчі бюлетені не будуть видані жителям міста, які мали намір 1 серпня взяти участь в дострокових виборах.

"Бюлетені ми прийняли під охорону і видамо їх тільки за рішенням суду. Не буде рішення суду - бюлетені не видамо", - підкреслив він.

Як пояснили в Одеській обласній організації комітету виборців України, проблема з виборами виникла через те, що спочатку Верховна рада призначила позачергові вибори мера Ізмаїла на 1 серпня, а потім прийняла рішення про проведення виборів у місцеві представницькі органи по всій країні 31 жовтня.

"Верховна рада сказала, що виборам не бути, ЦВК сказала: виборам бути. Гроші в Ізмаїл на вибори прийшли, тервиборчком почав працювати. Але раптом виконуючий обов'язки мера Ізмаїла Ірина Рудніченко, яка одночасно виконує обов'язки секретаря міськради Ізмаїла, відмовилася з 14 липня підписувати платіжні документи, пов'язані з фінансуванням виборчого процесу ", - пояснив голова Одеського обласного Комітету виборців України Анатолій Бойко.

Увечері 30 липня Ізмаїльська міська територіальна виборча комісія прийнляа рішення про скасування виборів міського голови.

Тож 1 серпня тим виборцям, яким в липні рознесли запрошення взяти участь у виборах, на більш ніж двох десятках виборчих дільницях Ізмаїла повідомлять, що вибори скасовані за рішенням тервиборчкому.

Бойко впевнений, що скасування виборів не правомірне, бо суперечить недавньому рішенню Конституційного суду України, прийнятому у зв'язку з аналогічною виборчою ситуацією в Тернопільській області, в якому міститься вичерпне роз'яснення: призначені парламентом дострокові вибори не підлягають скасуванню або перенесенню.

Читайте також:

Мороз подумує йти на посаду сільського голови

Скандальний закон про місцеві вибори набув чинності

У кулуарах Шуфричу пророкують крісло мера Одеси

Яценюк оскаржить закон про місцеві вибори в суді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: