В Києві поступово легалізують платну медицину

Київська влада наполегливо намагається медицину перевести на бізнес-рейки. Не вийшло в усіх лікарнях - почнуть з малого.

Дірку в столичному бюджеті лататимуть надходженнями від медицини. КМДА оприлюднила проект розпорядження про платні послуги в семи медичних закладах. У різних містах України таку ідею теж намагаються втілити в життя.

Примусово-добровільно сплачувати треба за кожну послугу. В Рівному вирішили - медицини безкоштовної не існує. Тому хабарі - легалізували. Те, що йшло в кишеню, фіксується офіційно, називається - благодійністю.

"Благодійність - це не плата за послугу, тому що згідно Конституції у нас медицина безкоштовна", - пояснює Ігор Шумлянський, головний лікар Рівненського обласного діагностичного центру.

Київська влада наполегливо намагається медицину перевести на бізнес-рейки. Не вийшло в усіх лікарнях, вирішили почати з малого.

У проекті розпорядження фігурує 7 лікарень, де за послуги треба буде платити. Ціни приблизні і не остаточні. Укол - до 35 гривень, аналізи - до 260, ультразвукова діагностика - біля ста.

Спеціалісти кинули оком на тарифи, дивуються діапазону цін. Хто вирішуватиме - вам зробили ін'єкцію на 3 гривні чи на тридцять, лікар поконсультував на 15 чи на 100?

У приватній клініці, наприклад, немає жодного "від і до". Ціна кожної маніпуляції чітко визначена - дослідження мозку, приміром, - 280 гривень.

Кожна медична послуга має своє економічне обгрунтування. Ціну формує декілька факторів - прямі затрати , тобто всі розходні матеріали та непрямі - зарплата, комунальні послуги, амортизація обладнання.

Колишній міністр охорони здоров’я Микола Поліщук обурюється: кошти на зарплату і комунальні послуги для медичної галузі виділяють з бюджету, який і наповнюють українці - власними грошима. "Люди вже платять за медицину! Платять чим? Люди платять податками", - наголошує він.

Микола Поліщук каже, що влада для початку повинна сформувати перелік медичних послуг, які безкоштовно можна отримати за ті податки, які ми сплачуємо. А вже потім запроваджувати платні.

ВідеоПлатна медицина для киян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: