Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Києві захищали право на мирні зібрання: біля ВР - сутичка з міліцією

Близько 150 учасників акції провели флеш-моб у формі анімації з людей. Під час нього люди створили слово "так" для свободи зібрань і слово "ні" для закону 2450.

 У понеділок, 14 червня о 10 ранку біля стели на Майдані незалежності пройшла акція "Вихід з демократії. Пароль: 2450" проти законопроекту про мирні зібрання.

Близько 150 учасників акції провели флеш-моб у формі анімації з людей. Під час нього люди створили слово "так" для свободи зібрань і слово "ні" для закону 2450.

Крім того вони виготовили картонний квадратний м'яч, на якому написані протести проти закону і збираються вручити його депутатам. Форму м'яча було обрано, оскільки наразі триває Чемпіонат світу, а квадратний - бо за твердженням активістів закон квадратний.

Після цього учасники рушили вулицею Інститутською, щоб пікетувати Верховну раду, де стався невеликий конфлікт з міліцією.

Правоохоронці вимагали, аби протестувальники зробили вільним прохід до дверей комітетів. Водночас, учасники акції сіли на асфальт та відмовилися відсуватися подалі.

Троє міліціонерів підняли учасника акції на руки, щоб понести його, але інші протестувальники вчепилися за товариша та не дали цього зробити правоохоронцям.

Сама ж акція протесту завершилася результативно. За словами організатора мітингу Василя Гаська, погоджувальна рада ухвалила рішення перенести розгляд скандального законопроекту.

"Точної дати не прозвучало, але Литвин пропонував перенести на наступний пленарний тиждень, а до цього учасникам громадських організацій зустрітися з Олегом Зарубінським та поговорити про цей законопроект", - заявив він

Зазначимо, що акція протесту завершилася.

Раніше спікер ВР Володимир Литвин пообіцяв, що зробить все можливе, щоб відкласти розгляд законопроекту про мирні зібрання.

Нагадаємо, комітет Верховної ради з питань прав людини рекомендував підтримати в другому читанні законопроект "Про порядок організації і проведення мирних заходів", що регулює проведення мітингів.

Правозахисники вважають, що документ дозволить владі забороняти акції протесту, принижуючи значущість їх приводів.

Зауважимо, що цей документ був прийнятий в першому читанні 3 червня 2009 року. Він, зокрема, зобов'язує організаторів зборів повідомляти про їх проведення органи місцевої влади.

Читайте також:

В Україні збирають підписи, щоб захистити право на акції протесту

Рада погодилась ухвалити закон про обмеження акцій протесту

Українцям загрожує втрата права на мирні зібрання

Залиште свій коментар

Вибір редакції