В Криму вирішили створити "Російськомовну Україну"

Організація має на меті захист російської мови та прав росіян. "Російськомовна Україна" - робоча назва.

У Криму в рамках Третього міжнародного фестивалю "Велике російське слово" вирішили створити загальноукраїнську правозахисну організацію для захисту російської мови.

Робоча назва об`єднання – "Російськомовна Україна".

Про це повідомили у прес-службі Російською громадою Криму, яка є організатором фестивалю.

За словами лідера Російської громади Криму, першого віце-спікера парламенту автономії Сергія Цекова, діяльність створюваної організації буде спрямована на захист права росіян і російськокультурних громадян України.

Зараз почалася підготовка до проведення засновницької конференції правозахисної організації, обговорюється питання про її назву, зазначили в Російській громаді.
Міжнародний фестиваль "Велике російське слово" триває в Криму з 6 по 12 червня.

Нагадаємо, 6 червня депутат Державної думи Російської Федерації, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін прибув до Криму для участі у фестивалі "Великое русское слово", не дозволили зійти з трапа літака.

Після декількох годин суперечок із українськими прикордонниками й співробітниками СБУ в Затуліна різко підскочив тиск, йому викликали "швидку" й госпіталізували в одну з лікарень Сімферополя.

Там він перебував під наглядом українських силовиків. Представників преси в палату до російського парламентарія не пускали.

У липні 2008 року СБУ строком на один рік заборонила Затуліну в`їзд на територію України. В серпні того ж року Департамент інформації Міністерства закордонних справ Росії повідомив про те, що цю заборону знято.

Читайте також:

Ющенко вимагає знайти по вчителю української мови для кожної школи

Рада відмовилася зробити російську мову державною

Затулін розповів, чому в Україні переслідують російську мову

Тимошенко відмовилась розмовляти російською з телеканалом "Росія"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: