В Криму затримали ваххабіта з бомбою, який закликав "вбивати невірних"

В Криму затримали ваххабіта з бомбою, який закликав "вбивати невірних"

Операція була підготовлена антитерористичним відділом СБУ / Фото: Архів

Під час штурму будинку під Сімферополем правоохоронці вилучили кілограм тротилу і затримали чоловіка, якого розшукував Інтерпол.

Стали відомі подробиці штурму приватного будинку в селищі Комсомольське в околицях Сімферополя. Виявилося, що спецназ затримував терориста, якого Інтерпол розшукував 11 років.

"При обшуку знайшли кілограм тротилу, а також електродетонатор - не виключено, що бомбу збиралися використовувати в Криму для терористичних цілей. Крім того, вилучили сумку, в якій було більше сотні книг ваххабітської спрямованості. Ця людина агітувала "вбивати невірних", - розповіли "Комсомольській правді в Україні" в ГУ МВС України в АРК.

Правоохоронці уточнили, що операцію детально пропрацював антитерористичний відділ СБУ, і затримання пройшло без єдиного пострілу – коли 12 бійців спецпідрозділу "Сокіл" увірвалися в будинок через двері і вікна, терорист спросоння навіть нічого не встиг зрозуміти.

Про затриманого відомо, що він - кримський татарин, але в міжнародний розшук був оголошений владою Узбекистану ще в 2001 році - "за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть".

Як пояснили у кримському міліцейському главку, він не був "особливо великим птахом" у кримінальному світі, тому й шукали його так довго. Всі 11 років він поневірявся в СНД, довго ніде не затримувався. Приїхавши до Сімферополя, познайомився з 35-річною жінкою з двома дітьми і став жити в її будинку.

Зараз терорист перебуває в Сімферопольському ізоляторі тимчасового утримання. Протягом місяця вирішиться питання його видачі Узбекистану.

Повʼязані теми:

Наступна публікація