Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В лікарнях пояснили, чому не видаватимуть усім безкоштовні ліки з мобільного додатку МОЗ

Лікарі бідкаються на значне недофінансування на закупівлю препаратів.

Перевірка на безкоштовні ліки в телефоні. Міністерство охорони здоров’я запустило мобільний додаток «Ліки контроль». У ньому перелік із 427 препаратів, які держава безкоштовно гарантує пацієнтам під час лікування в стаціонарі. І які пацієнти мають право вимагати у лікаря, йдеться в ТСН.12.00.

Пані Катерина в лікарню прийшла підтримати подругу. Сама, каже, добре знає скільки коштує безкоштовне лікування в Україні. Віднедавна перенесла інсульт, а в цій лікарні лежала її донька з запаленням нирок. Майже за все платили самі.

«Щось давали: шприци, розчин. Як не прийду в лікарню, нічого в мене немає безкоштовного, хоча в мене 50% знижка», - каже жінка.  

Які ліки гарантовано та безкоштовно можна отримати в стаціонарі та чи не забув про це сказати лікар, дізнатися тепер можна з мобільного додатку «Ліки контроль». Його створили Міністерство охорони здоров’я спільно з громадськими організаціями. В ньому Національний перелік лікарських засобів. Зараз їх 427.

«За ці ліки, які є в національному переліку, пацієнти платити не повинні двічі, вони вже заплатили за це в формі сплати податків», - кажуть в міністерстві.  

Додаток знайде ще аналоги ліків, та перевірити їх на підробку.

ВідеоМОЗ запустило додаток з переліком безкоштовних ліків для стаціонару

Міністерство охорони здоров’я запустило мобільний додаток під назвою "Ліки Контроль". В ньому - перелік із 427 препаратів, які держава безкоштовно гарантує пацієнтам під час лікування в стаціонарі. Кожний медзаклад закуповує з цього списку короткий перелік згідно зі своїм профілем. Якщо за препарати з переліку вимагають гроші в лікарні - в додатку одразу ж можна буде заповнити скаргу. Вона потрапить до головного лікаря та МОЗ.

МОЗ запустило додаток з переліком безкоштовних ліків для стаціонару

За ідеєю цей додаток має спростити життя пацієнтів стаціонару - він просто вводить назву препарату у пошуку, якщо він є у списку, то має бути наданий йому безкоштовно, цього і має вимагати від свого лікаря.

Насправді - не все так просто. Що робити пацієнтам, у яких немає смартфонів. Для них на стінах стаціонарів мають бути списки ліків, які є в наявності в лікарні.

Як не хотіли б, вони не можуть надати усім і усі безкоштовні ліки, свою ситуацію пояснює головлікар. Натомість кажуть, три роки щотижня як викладають на сайті відомості про залишки препаратів. Лише на них й може розраховувати пацієнт.

«Вони призначаються хворим, які поступають по швидкій допомозі. Якщо б було стовідсоткове фінансування, то могли б отримувати усі ліки, всі хворі, які б поступали», - каже головний лікар.  

У МОЗі кажуть, що кожна лікарня, у першу чергу закуповує з цього списку короткий перелік згідно зі своїм профілем. І мусить забезпечити кожного пацієнта. Якщо за препарати з переліку вимагають гроші в лікарні, в додатку одразу ж можна буде заповнити скаргу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції