В лікарнях створять платні палати та введуть послуги доглядальниць

Пацієнту можуть бути надані платні консультації, діагностика, лікування, а також забір аналізів поза медичними установами.

Кабінет міністрів опублікував розпорядження "Про деякі заходи покращення медичного обслуговування громадян".

За документом, громадянин, який лікується в державних і комунальних установах охорони здоров'я, за бажанням і за відповідну платню може бути забезпечений місцем підвищеної комфортності і персональною доглядальницею.

Крім того, пацієнту можуть бути надані платні консультації, діагностика, лікування, а також забір біологічного та іншого матеріалу поза медичними установами, якщо хворий за станом здоров'я не здатний їх відвідувати.

Кабінет міністрів доручив Міністерству охорони здоров'я і Міністерству економіки протягом місяця розробити методику визначення вартості подібних послуг. Засоби, отримані таким чином, планується направити на фінансування медичних установ.

Як пояснив голова комісії із питань реформування охорони здоров'я громадської ради Мінохорони здоров'я Андрій Гук, ця ідея прийшла до України з Чехії, Словаччини і Польщі.

За його словами, подібні послуги "розраховані на середній клас, який не може дозволити собі лікування в приватних клініках".

"Кожен п'ятий пацієнт просить розмістити його в дво- або тримісній палаті замість восьмимісної і хоче більшої уваги з боку медсестер. Але за існуючими нормативами Мінохорони здоров'я, одна медсестра повинна обслуговувати 15 пацієнтів", - відзначив Гук.

На думку головного лікаря Новосанжарської центральної районної лікарні (Полтавська область) Ольги Гирі, розпорядження дозволить надати роботу доглядальниць молодшому медичному персоналу, який скорочують в умовах реформування медицини.

Водночас член парламентського комітету з питань охорони здоров'я Валерій Коновалюк вважає, що нововведення не зможе змінити ситуацію в системі охорони здоров'я.

"Подібні послуги надавалися і раніше, але гроші за них йшли в кишені головних лікарів і завідувачок відділеннями", - заявив пан Коновалюк.

Читайте також:

Київські лікарні здаватимуть в оренду

На Тернопільщині юнак помер через лікарську байдужість

Черновецький побажав киянам кращого життя

Київські пляжі стануть платними
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: