В липні кияни заплатять за комунальні послуги вдвічі більше

Столична влада готується розіслати киянам платіжки за оплату послуг ЖКГ з новими тарифами.

До кінця цього тижня кияни отримають квитанції на оплату житлово-комунальних послуг з новими підвищеними тарифами, що набули чинності з 1 червня цього року.

Про це повідомив керівник комунального підприємства "Головний інформаційно-розрахунковий центр" Київської міськадміністрації Станіслав Каплуненко.

"Ми зараз друкуємо (платіжки), і до кінця цього тижня жителі Києва почнуть одержувати квитанції", - сказав він.

Як повідомив Каплуненко, розрахунки за спожиті послуги виконувались відповідно до тарифів, затверджених розпорядженнями КМДА від 29 квітня 2009 року (№ 516, 518 і 520).

На запитання, чи не розглядалися в судах ці тарифи і чи не зупинена дія цих розпоряджень, він відповів: "Ні. Принаймні, у нас таких даних немає".

Щодо нарахувань за комунальні послуги, Каплуненко також відзначив, що їх виконано з урахуванням "допомоги мера відповідно до розпорядження №712".

"Відповідно з розпорядженням №712 у квитанції з’явився новий стовпець "адресна допомога", в якій зазначається допомога з бюджету міста", - повідомив він. І людей, які отримують таку допомогу, за словами Каплуненка, в столиці близько півмільйона.

Щодо збільшення суми оплати за ЖКП для решти категорій населення столиці він зазначив, що важко прогнозувати такі цифри, оскільки "все залежить від споживання послуг".

"Хто оплачує по лічильнику, то у них вартість залежить від спожитих послуг у кубічних метрах, в яких вимірюється холодна і гаряча вода. На людях, які мало споживають, це підвищення мало позначиться. Є деякі кияни, які споживають холодну, гарячу воду на місяць по півкубометра. За старими тарифами, це було 1 грн 48 коп за кубометр, а вони платили 70 коп на місяць. Зараз вони платитимуть десь 1,40 грн", - пояснив Каплуненко.

За його словами, у квартирах без лічильників оплата йде по середньому споживанню води в конкретному будинку. "У різних будинках вона відрізняється. Є споживання від 2 кубометрів і більше. Однак все ж більше половини квартир обладнано лічильниками", - наголосив керівник центру.

Для прикладу, за його словами, 2 кубометри холодної води на 1 людину тепер коштуватимуть на місяць 6 грн, гарячої води – близько 27 грн.

Нагадаємо, 1 травня столична влада оприлюднила нові тарифи на ЖКП для населення, які введені з 1 червня. Згідно з розпорядженнями мерії, нові тарифи на воду і опалювання для киян будуть збільшені приблизно удвічі.

Вартість послуги за холодне водопостачання і водовідведення за наявності квартирного або будинкового лічильника затверджена у розмірі 3,02 грн за 1 кубометр (була плата 1,48 грн), за відсутності засобу обліку - 16,61 грн на 1 людину (була 8,14 грн).

Вартість послуги за гаряче водопостачання і водовідведення за наявності лічильника складатиме 13,69 грн за 1 кубометр (було 7,38 грн), без засобу обліку - 47,92 грн за 1 людину (була 25,89 грн).

Тариф на послугу з централізованого опалювання для населення за відсутності засобів обліку теплової енергії затверджено у розмірі 2,38 грн за 1 кв. м опалювальної площі на місяць (зараз 1,6 грн за 1 кв м на місяць). Суму тарифу встановлено для розрахунків за опалювання щомісяця протягом року.

В усіх розпорядженнях про тарифи на ЖКП для населення наголошується, що їх встановлено з метою поетапного приведення вартості послуг до економічно обґрунтованих витрат.

Наступний етап підвищення планується з початку 2010 року.

Читайте також:

Тимошенко забере в місцевої влади право формувати тарифи ЖКГ

У Києві сильно зросли комунальні тарифи

Черновецького визнали загрозою населенню Києва

Комунальні послуги в Києві вдруге подорожчають після нового року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: