В Міноборони пояснили, як відбуватиметься розведення військ на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування.

Міністерство оборони України опублікувало деталі нового розведення військ на Донбасі.

Повідомлення з'явилося на сайті Міноборони 2 жовтня.

Метою розведення передусім називають створення ділянок безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і безпекових організацій. Воно також має дати змогу змогу провести розмінування територій та поліпшити життя місцевого населення.

"Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким що має здійснюватися обома сторонами. Основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів.Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – відведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій", – пишуть в міністерстві та переконують, що у випадку порушення умов бойовиками розведення припинеться.

В Міноборони також повідомили, що у  Станиці Луганській вже завершився перший етап розведення, і триває процес демонтажу інженерних споруд.

"Щоб на цій ділянці не було переміщення військ, спостерігачі Спостережної моніторингової місії ОБСЄ здійснюють моніторингову діяльність, а процес відведення контролюють представники Спільного центру з питань контролю припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Наступними ділянками розведення стануть н.п. Золоте та Петрівське", – зазначють в міністерстві.

Військові закликають не хвилюватися мирне населення і обіцяють продовжувати надавати їм допомогу, співпрацюючи з місцевою владою. Зокрема, в Міноборони говорять, що прорахували різні сценарії розвитку подій, один з яки – ігнорування домовленостей російсько-окупаційними військами. Тому там переконують, що залишатимуться в повній бойовій готовності.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 жовтня у Києві відбулися дві акції протесту. Обидві мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра"

Відео Золоте-4 може стати наступним після Станиці Луганської, де війська розведуть на 2 кілометри

Золоте-4, не виняток, що готують зробити наступним за Станицею Луганською місцем, де українські війська мають бути відведені на два кілометри. Теоретично, дзеркально з російськими окупантами. От тільки за умови цілковитої тиші.  

Золоте-4 може стати наступним після Станиці Луганської, де війська розведуть на 2 кілометри

Залиште свій коментар

Вибір редакції