В Мінсоцполітики повідомили скільки мільйонів українців постійно працюють за кордоном

Дата публікації
Перегляди
7294
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Мінсоцполітики повідомили скільки мільйонів українців постійно працюють за кордоном

Фото: УНІАН

92% закордонних заробітчан - чоловіки

За експертними оцінками, на постійній основі за кордоном працює 3,2 млн громадян України, а в окремий період – від 7 до 9 млн осіб.

Таку статистику наводить Міністерство соціальної політики України у коментарі "Радіо Свобода".

Водночас, за даними Державної служби статистики України за 2015-2017 роки, кількість трудових мігрантів у віці 15-70 років становила 1,3 млн осіб, що на 10,3% більше, ніж за минулий період обстеження (у 2010-2012 роках).

На думку відомства, трудовій міграції українців сприяють намагання європейських країн (таких, як Польща, Чехія, Німеччина) спростити процедуру працевлаштування професійних кадрів з України. «Наразі попитом користуються висококваліфіковані робітники (газозварювальники, токарі, слюсарі високого розряду), а також фахівці в галузі фізичних, математичних, хімічних наук, ІТ-сфери, медичні працівники тощо», - йдеться у відповіді на запит.

У відомстві розповіли, що станом на 1 липня існувало 1917 компаній, які мають ліцензію Міністерства соціальної політики на посередництво у працевлаштуванні громадян за кордоном. У 2018 році вони знайшли роботу для 97,1 тис. українців. «Найбільші потоки трудової міграції були до Кіпру (19,2 тис.), Польщі (12,5 тис.), Німеччини (10,6 тис.), Великої Британії (7,9 тис.) та Греції (7 тис.). Із загальної кількості за кордоном 92% складали чоловіки. До виїзду за кордон 40% трудових мігрантів з України працювали у сфері транспорту, складському господарстві, поштовій та кур’єрській сфері, у переробній промисловості (12%) та на будівництві (11%)»,- розповіли в Мінсоцполітики.

За даними Держстату, в червні розмір середньої виплати в Україні зріс до 10 тисяч 783-гривень на місяць. Кожен шостий українець на заробітках. Міграцію трудового населення пов'язують з погіршення економічної ситуації в країні. В цьому році з країни вивезли плодово-ягідної продукції на суму понад 116 мільйонів доларів порівняно з 2018-м. 

Україна увійшла в трійку лідерів за кількістю лікарів-заробітчан у Чехії

Україна увійшла в трійку лідерів за кількістю лікарів-заробітчан у Чехії
Наступна публікація