В МОЗ побоюються, що разом з коронавірусом українцям загрожуватимуть кір, краснуха та паротит

В МОЗ побоюються, що разом з коронавірусом українцям загрожуватимуть кір, краснуха та паротит

Фото: УНІАН

Кількість вакцинацій з початком року різко знизилась.

В Україні за перший квартал 2020 року на 20% знизився рівень імунізації на кір, краснуху та паротит, що може призвести до спалаху цих хвороб.  

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

"Ми отримали дані за перший квартал щодо показників родинної імунізації і нас занепокоїла ситуація, яка відбувається в цілому по країні та в цілому по регіонах. Виходячи з цих показників, у першому кварталі ми бачимо зниження показників родинної імунізації загалом на 5%. Щодо ситуації імунізації на кір, краснуху та паротит, то на наше переконання, вона є критичною – зниження на 20%", - сказав Степанов.

За його словами, вже сьогодні буде підписаний відповідний лист на голів ОДА, щоб вони поставили на контроль та активізували процес по імунізації, згідно з календарем щеплень.

Нагадаємо, що минулого року Україна була в лідерах по захворюванню на кір. Загалом з 2017 року занедужало сто тисяч наших громадян.  Україна опинилась на другому місці у світі після Мадагаскару. Спалахи кору спостерігався у Сербії, Грузії, США  та Італії. 

Інфекціоністи запевняють, що зроблене щеплення КПК (кір, краснуха, паротит) дитині, навіть з симптомами коронавірусу, буде ефективним, оскільки імунна система може реагувати на це потрібним чином. Подальші реакції, які можуть проявитися, матимуть алергічний характер саме на вакцину або на віруси кору чи краснухи, але вони не вплинуть на перебіг коронавірусної хвороби. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація