В МОЗ розповіли, чи запровадять каральні методи для невакцинованих українців

В МОЗ розповіли, чи запровадять каральні методи для невакцинованих українців

Фото: Associated Press

У відомстві наголошують, що усім треба забезпечити доступ до щеплення.

В Україні навряд чи будуть застосовувати каральні методи для тих, хто відмовився вакцинуватися від коронавірусу.

Про це в інтерв'ю ВВС сказав головний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, спершу треба переконатися, що кожний українець мав доступ до щеплення, а вже потім - думати про якісь каральні заходи. 

"Спочатку треба усіх забезпечити вакцинами. Вже після того, коли залишились одні противники вакцинації, застосовувати більш жорсткі міри. Однак, я впевнений, що в Україні не будуть застосовувати якісь каральні заходи", - заявив Кузін.

Утім, представник МОЗ наголосив, що може бути принцип - вакцинуйся або тестуйся. Мовляв, це може бути одним із шляхів, "як балансувати між забороною і дозволами". "Є варіант, коли невакциновані можуть регулярно здавати ПЛР-тести. Результат приносити роботодавцю", - каже Ігор Кузін.

Раніше у МОЗ повідомляли, що преференцій для вакцинованих від COVID-19 в Україні найближчим часом не передбачається. Справа у тому, що малий відсоток населення отримав дві дози щеплення.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом індійського виробництва CoviShield за ліцензією компанії AstraZeneca. Для щеплень доступні вакцини: індійська Covishield (AstraZeneca), китайська CoronaVac, американські Comirnaty (Pfizer) та Moderna.

Які привілеї обіцяють в МОЗ для вакцинованих у разі локдауну — пряме включення

Які привілеї обіцяють в МОЗ для вакцинованих у разі локдауну — пряме включення

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація