В МЗС називають наївною думку про те, що ЄС відмінить візи для українців

Заступник мiнiстра закордонних справ Костянтин Єлiсєєв наголосив, що потрiбно бути до кiнця європейцями i до кiнця послідовними.

У Мiнiстерствi закордонних справ України називають поспiшним i непродуманим можливе запровадежння вiз для громадян країн Європейського Союзу.

Як зазначив заступник мiнiстра закордонних справ Костянтин Єлiсєєв, головною метою української сторони є максимальне спрощення вiзового режиму для громадян України з перспективою повного скасування вiз для поїздок до країн Шенгенської зони.

"Думати про те, що шляхом введення безвiзового режиму для європейських громадян, ЄС автоматично введе безвiзовий режим для наших громадян – це наївно. Так само, як i наївно думати, що шляхом введення вiзового режиму для громадян ЄС ми полегшимо участь наших громадян", – наголосив заступник мiнiстра.

Єлісєєв підкреслив, що від України очiкують конкретних крокiв, а не просто декларацiй i шантажу. Саме тому "потрiбно бути до кiнця європейцями i до кiнця послідовними".

Дипломат також наголосив, що проблеми з видачею вiз залишатимуться доти, доки iснуватиме вiзовий режим. "Тому наша мета – це безвiзовий режим", – пояснив Єлiсєєв.

Водночас заступник мiнiстра констатував, що за статистикою, порiвняно з попереднiм роком, за три мiсяцi 2009-го надiйшло втричi менше скарг вiд українських громадян з приводу оформлення вiз.

4 квітня представник президента в парламенті Ігор Попов в ефірі радіо "Свобода" відзначив, що відміна безвізового режиму необхідна для захисту країни від "педофілів і якихось маніяків". Згодом Попов заявив, що на радіо "Свобода" його слова спотворили.

7 квітня у Секретаріаті президента відмовилися від заяв про швидку відміну безвізового режиму для європейців, а президент Віктор Ющенко повідомив про істотний прогрес в переговорах з цього питання.

Читайте також:

Україна передумала вводити візи для європейців

МЗС не введе візи для Європи, якщо їх скасують для України

Візи для європейців Україна готова запровадити до травня

Янукович поскаржився Пьоттерінгу на "безсистемний підхід" ЄС щодо України


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: