МЗС назвало кількість кримських татар, які покинули півострів через дії окупаційної влади

Відомство закликало світ продовжити тиск на Росію. 

Через утиски з боку російської окупаційної влади анексований Крим змушені були залишити більше 20 тисяч кримських татар, які переїхали жити в материкову Україну.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України нагоди річниці депортації кримських татар.

МЗС закликало світову спільноту продовжити політико-дипломатичний тиск на російську окупаційну владу у Криму з метою уникнення повторення трагедії, яка сталася 1944 року.

Зовнішньополітичне відомство також наголошує на необхідності негайного припинення порушень фундаментальних прав людини в Криму, та в кінцевому рахунку – деокупації півострова та відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

В українському МЗС переконані, що страждання кримськотатарського народу під час радянської депортації 1944 року повторюються зараз – під час російської окупації Автономної Республіки Крим.

"Окупант так само вдається до сталінських репресій проти кримськотатарського народу та його лідерів, забороняє діяльність Меджлісу як вищого повноважного представницького органу кримськотатарського народу, влаштовує незаконні обшуки та політично вмотивовані переслідування активістів, безпідставно обвинувачує кримських татар в екстремізмі та тероризмі", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв депортації кримських татар.

У цей день 72 роки тому перші ешелони с кримськими татарами рушили з Криму до Середньої Азії. Всього протягом трьох діб тоді примусово вивезли близько 180 тисяч людей, половина депортованих загинула дорогою або у перші місяці заслання.

ВідеоУкраїна вшановує 72 річницю депортації кримських татар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: