Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В МЗС України вимагають негайного звільнення українця Павла Гриба

Українські дипломати вважають рішення російського суду неправомірним.

В Міністерстві закордонних справ України висловили вимогу щодо негайного скасування незаконного вироку у справі Павла Гриба. МЗС просить забезпечити постійний медичний супровід та забезпечити звільнення й безперешкодне повернення Павла в Україну. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомтсва. 

У відомстві висловили рішучий протест щодо рішення Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 22 березня 2019 року про засудження громадянина України Павла Гриба до 6 років позбавлення волі за сфабрикованими обвинуваченнями у схилянні до терористичних дій.

"Російська сторона грубо порушила норми та принципи міжнародного права - від брутального викрадення 24 серпня 2017 року П.Гриба у м.Гомель (Республіка Білорусь), ненадання тривалий час інформації про місце його перебування, незаконного тримання під вартою у мм.Краснодар та Ростов-на-Дону, обмежень у наданні невідкладної медичної допомоги - і до неправомірного вироку", - говориться в повідомленні.

Також зазначається, що свідчення підсудного Павла Гриба, надані в ході судового розгляду, щодо сфальсифікованих обвинувачень, погроз, фізичного впливу та психологічного насильства з боку російських силових структур були зухвало відхилені судом.

"Вважаємо, що цим судовим рішенням російська сторона грубо порушує права людини – зокрема право на справедливий суд та право на життя. Внаслідок набутих важких захворювань та важкого стану П.Гриб може не витримати етапування та перебування в негуманних умовах російської пенітенціарної системи. Павло Гриб потрібує постійного висококваліфікованого нагляду лікарів, регулярного проведення комплексного медичного обстеження та перебування в спеціалізованому медичному закладі", - додали у відомстві й звернулись до міжнародного співтовариства з проханням посилити тиск на державу-агресора РФ.

Нагадаємо, українця Павла Гриба було викрадено в білоруському Гомелі ще у серпні 2017 року. Тепер його незаконно засуджено в РФ за звинуваченням у закликах до тероризму. Сьогодні, 22 березня, 20-річному українському політв'язню оголосили вирок. Прокурори просили для Гриба шість років в'язниці. Під час чергового судилища у Ростові-на-Дону хлопцеві знову стало зле. Довелося викликати швидку, але після перерви засідання продовжили. Павло укотре поскаржився – належної медичної допомоги йому не надають, а через біль він не може брати участь у засіданнях. Раніше його побили співкамерники, відібрали речі та їжу. 

ВідеоРосійський суд виніс рішення щодо затриманого українця Павла Гриба

Залиште свій коментар

Вибір редакції