В НАБУ заявили, що Шевченко не мав стосунку до проваджень, пов'язаних з "Укроборонпромом"

В НАБУ заявили, що Шевченко не мав стосунку до проваджень, пов'язаних з "Укроборонпромом"

Фото: НАБУ / Facebook

Директор НАБУ підтвердив, що Шевченко співпрацював з бюро.

Директор Національного антикорупційного бюро  Артем Ситник заявив, що фігрурант журналістьського розслідування про розкрадання в українській армії Євген Шевченко співпрацював з бюро й підписував договір, алене в межах розслідування щодо "Укроборонпрому".

Про це він повідомив 13 березня на засіданні тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань в оборонному комплексі 13 березня.

"Угода про конфіденційне співробітництво - такою була співпраця НАБУ з Євгеном Шевченком. Ця особа не співпрацювала з НАБУ в межах провадження по Укроборонпрому. Його дії мають оцінюватися окремо", – сказав Ситник.

Також під час брифінгу колишній заступник генерального директора Житомирського бронетанкового заводу Олег Лозовий розповів, що Євген Шевченко йому погрожував "через небажання заводу співпрацювати з "Оптимумспецдеталь". За словами Лозового, було це під час візиту Віталія Жукова та Євгена Шевченка на завод.

"Вони під час зустрічі почали нам погрожувати. Якщо ми з ними не будемо працювати, будуть наслідки", - сказав Лозовий.

Раніше повідомлялося, що ДБР відкрило кримінальне провадження щодо можливого отримання неправомірної вигоди службовими особами ГПУ, СБУ, ДФСУ та НАБУ за вказаними в останній частині розслідування "Наших грошей" щодо корупції в оборонній галузі матеріалами.

Нагадаємо, що 11 березня журналісти-розслідувачі "Наших грошей" опублікували останню частину скандального розслідування про корупцію в оборонній галузі, в якій повідомили, що майже всі правоохоронні органи за хабарі закривали справи стосовно цієї корупційної схеми.

Раніше розгорівся скандал довкола оточення Порошенка через розкрадання у ЗСУ. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборонпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів. Кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені журналістами щодо розкрадань в оборонному комплексі України, вже порушили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а також Національне антикорупційне бюро. Окрім цього, директорів "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова" Олексія Бабіча і "Ізюмського приладобудівного заводу" Сергія Філоненка відсторонили від їхніх посад. Згодом Гладковського теж звільнили.

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування анонсував реформи в "Укроборонпромі". Водночас очільники НАБУ та ГПУ запевнили, що роками розслідували факти корупції, про які йдеться у розслідуванні. Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що співробітники НАБУ та СБУ могли бути причетні до корупційної схеми в оборонці.

Генпрокуратура заперечує закриття за хабарі справ щодо розкрадання в оборонній сфері

Генпрокуратура заперечує закриття за хабарі справ щодо розкрадання в оборонній сфері

Повʼязані теми:

Наступна публікація