Подачу гарячої води у Києві відклали. "Нафтогаз" пояснив, чому

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рівень боргів перед "Нафтогазом" значно скоротився.

У "Нафтогазі" прогнозують вирішення проблем з гарячим водопостачанням у Києві на наступному тижні.

Про це повідомив перший заступник голови правління "Нафтогазу" Сергій Перелома.

"Зараз рівень боргів значно скоротився завдяки тим рішенням, які ухвалив уряд, і вчора (3 жовтня) ввечері певне фінансування було здійснене. Ми сподіваємось, що сьогодні ми з містом остаточно вийдемо на остаточний текст мирової угоди, яка має бути затверджена на наступному засіданні суду, яке попередньо призначене на 10 жовтня. Після цього ми маємо всі умови, з моєї точки зору, для того, щоб укласти договори і розпочати постачання газу", - заявив він.

За словами Переломи, остаточно всі питання технічно будуть вирішені через два дні після судового засідання. "Я вважаю, що на наступному тижні всі питання можуть бути вирішені", - зауважив заступник голови "Нафтогазу".

Як повідомляв ТСН.ua на минулому тижні, у Києві десятки житлових будинків включно з лікарнями, дитячими садочками, пансіонатами для літніх людей та інтернатами залишаються без гарячої води. В КМДА повідомили, що станом на 28 вересня гаряче водопостачання залишалося відсутнім у тих районах, які розташовані у зоні обслуговування ТЕЦ-6 та ще 200 котелень і об'єктів теплогенерації. Вони залежать від газопостачання НАК "Нафтогаз". Наразі це Оболонський, Подільській, Святошинський і Деснянський райони столиці. 

Така ситуація виникла через неквапливість Міністерства фінансів, яке мало переказати кошти "Нафтрогазу" для урегулювання питання з гарячим водопостачанням. "Нафтогаз" каже, що готовий укласти договори та пустити газ, одразу, як ці кошти дійдуть до компанії.

Київ залишився без гарячої води через те, що "Нафтогаз" відмовився надавати газ комунальному підприємству "Київтеплоенерго". Саме воно від травня має забезпечувати жителів столиці гарячою водою та опаленням. "Нафтогаз" же, перш ніж давати паливо, хоче знати: хто погасить раніше накопичені борги за газ - близько 5 млрд грн. Практично вся сума - борги споживачів і держбюджету.

В уряді ще у серпні обіцяли допомогти Києву вирішити це питання. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман оголосив, що Кабмін підготує постанову, якою буде виділено 729 мільйонів гривень для теплопостачальних підприємств Києва на погашення заборгованості, що виникла внаслідок різниці у тарифах. 

1 жовтня Міністерство фінансів переказало першу частину субвенції, яку уряд виділив для теплопостачальних підприємств Києва на погашення заборгованості, що виникла внаслідок різниці у тарифах. Це дасть можливість КМДА розблокувати початок урегулювання ситуації з гарячим водопостачанням у столиці.

ВідеоГаряча вода в оселях киян може з'явитися вже цього тижня - Гройсман

Нові обіцянки для киян - гаряча вода в оселях може з'явитися вже цього тижня. Це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. У питання боргів уряд втрутився після того як про це попросили депутати Київради. Цьогоріч Київ змінив постачальника гарячої води, але Нафтогаз відмовився підписати угоди із новою компанією, мовляв необхідно сплатити старі борги - майже 5 мільярдів гривень. Дата появи гарячої води в кранах містян багато разів переносилася. 

Гаряча вода в оселях киян може з'явитися вже цього тижня - Гройсман

Залиште свій коментар

Вибір редакції