В НАТО не засмутилися через відмову України вступати до Альянсу

Представник Альянсу заявила, що членство України у військово-політичних блоках - це її "внутрішня справа"

У НАТО рішення президента України Віктора Януковича скасувати Комісію з євроатлантичної інтеграції, що готувала Київ до вступу до Північноатлантичного альянсу, вважають "внутрішньою справою" цієї країни.

Про це заявила представник альянсу Кармен Ромеро. За словами Ромеро, альянс готовий підтримувати партнерство з Україною і продовжувати сприяти процесу реформ.

За інформацією дипломатичного джерела в НАТО, альянс при оцінці перспектив співпраці з Україною виходить із заяв, зроблених президентом Януковичем, зокрема, в ході візиту до Брюсселя 1 березня 2010 року. Тоді український президент підкреслив, що інтеграція до Європи є ключовим пріоритетом для його країни. За словами Януковича, Україна підтримуватиме партнерство з альянсом і виконуватиме всі досягнуті в попередні роки домовленості.

Янукович видав відповідний указ про ліквідацію комісії в минулу п'ятницю. Іншим указом український президент скасував Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції.

Як заявив напередодні заступник голови адміністрації Віктора Януковича Андрій Гончарук, формат співпраці України з НАТО в рамках річних національних програм не зазнає ніяких змін. Як пояснив Гончарук, ухвалені президентом рішення про ліквідацію міжвідомчої комісії і з питань підготовки України до вступу в НАТО і Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції були обумовлені поряд причин, які не мають ніякого політичного забарвлення.

Нагадаємо, раніше Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва, який 2 липня 2009 року зобов'язав президента оголосити референдум про вступ України в НАТО.

А 7 квітня в Україну з триденним візитом прибуде делегація Північноатлантичного альянсу на чолі з директором Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенантом Джо Годдеріжем.

Читайте також:

Україну відвідає директор Міжнародного військового штабу НАТО

Янукович ліквідував комісію зі вступу України до НАТО

Суд заборонив президенту оголошувати референдум щодо вступу в НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: