"Двері відчинені". У НАТО не змінили позиції щодо прагнення України вступити до Альянсу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У НАТО запевнили в підтримці України на шляху реформ задля членства в Альянсі.

В НАТО підтримують Україну на шляху впровадження реформ задля вступу до альянсу. Про це під час круглого столу в Києві заявила директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, повідомляє УНІАН.

"Ще три країни заявили про своє прагнення приєднатися до НАТО - Грузія, Боснія і Герцеговина та Україна. Щодо прагнень України до євроатлантичної інтеграції, то НАТО визнає українські прагнення та підтримує Україну на цьому шляху реформ. Реформи є надзвичайно важливими, а стандарти членства в НАТО є високими, тому НАТО надає підтримку реформаторським зусиллям України, в тому числі через комплексний пакет допомоги", - наголосила вона. 

Маронкова також підкреслила, що у сучасному світі існує безліч військових загроз, які становлять небезпеку для країн-учасників НАТО і на які альянс мусить реагувати одночасно. Першими в переліку були названі Росія, агресія якої зростає, та кіберзагрози.

"Сьогодні НАТО та її члени стикаються з найскладнішими безпековими викликами впродовж останніх років - це більш агресивна Росія, кібер- та гібридні загрози, тероризм та нестабільність на Близькому сході та в Північній Африці. Двері НАТО залишаються відчиненими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства і зробити власний внесок в безпеку євроатлантичного регіону", - зазначила вона. 

Раніше зазначалося, в НАТО неодноразово заявляли, що підтримують Україну і Грузію в їх прагненні приєднатися до альянсу. Зокрема, про це неодноразово говорив генсек НАТО Йен Столтенберг. Так, у першій половині березня він підкреслив, що Україна має весь інструментарій для подальшої інтеграції в альянс. "У нас є багато різних інструментів: Національна річна програма, Комісія Україна-НАТО, різна діяльність в рамках партнерства - все це вже є. Багато інструментів можуть бути використані, щоб укріплювати наше партнерство і допомогти Україні просуватися в напрямку євроатлантичної інтеграції", - сказав він.

У той же час президент України Петро Порошенко назвав рішення Альянсу визнанням реального стану відносин з Україною. Наступний крок України на шляху до вступу в НАТО - План дій щодо членства. Про це президент України Петро Порошенко написав на своїй сторінці в Facebook, коментуючи рішення про надання Україні статусу країни-аспіранта. "Вітаю важливе довгоочікуване і логічне рішення НАТО підвищити рівень амбіцій України щодо Альянсу! Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО...", - зазначив він. 

Нагадаємо, що 1 квітня постпред США при організації повідомила про те, що в Північноатлантичному альянсі чекають на Україну і Грузію. "Я сподіваюся, що одного разу вони зможуть стати членами НАТО... У нас тісний союз з Україною і Грузією. І ми продовжимо і далі розвиватимемо його", - сказала постпред. 2 квітня повідомлялося, що міністри закордонних справ НАТО проведуть засідання у Вашингтоні, аби вирішити, як можна захистити країни Альянсу від російської агресії. Представник США у НАТО Кей Бейлі Гатчінсон наголосила, що "агресія РФ - найбільша проблема за останні 70 років". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції