В Німеччині вперше визнали право України на вступ до ЄС

Німецькі ліберали побачили в України великий нереалізований потенціал і включили її майбутній вступ до ЄС до своєї програми.

Вперше в Німеччині політична партія офіційно визнала право України претендувати на членство в Євросоюзі. Це записано у програмі Вільної демократичної партії (ВДП), представник якої через кілька місяців може очолити МЗС країни.

"…Країни західних Балкан мають середньо - та довгострокову перспективу вступити до ЄС, що підтримує ВДП. Довгостроково це стосується і України", - записано у програмі німецьких лібералів на виборах депутатів Європарламенту, що відбудуться 7-го червня.

Досі німецькі партії старанно уникали однозначної позиції щодо перспективи членства України в ЄС. Найчастіше можна почути формулювання на кшталт: "Зараз це питання не стоїть на порядку денному".

"Для німецьких лібералів ясно, що Україна – центральна важлива країна в Східній Європі. Це країна з великим, і на нашу думку, досі фактично нереалізованим потенціалом, яка може відігравати важливу роль для стабілізації в Східній Європі та майбутнього добробуту. Ми вважаємо, що саме тому Україна повинна мати європейську перспективу", - пояснив крок ВДП один з лідерів, Александер граф Ламбсдорф.

На загальнонімецькому рівні Вільна демократична партія зараз в опозиції, але після запланованих на вересень виборів до бундестагу прагне утворити коаліцію з консервативним блоком ХДС/ХСС. Опитування прогнозують, що такий варіант дуже вірогідний. Якщо це станеться, ВДП за традицією може отримати посаду міністра закордонних справ.

Цікаво, що "партійні" кольори Вільної демократичної партії ФРН – синій і жовтий, як і в українського національного прапора.

Читайте також:

Німеччина радить Україні забути про членство в ЄС років на 10

Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Польща хоче бачити Україну членом Євросоюзу

До кінця року Україна може стати асоційованим членом ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: