В областях України китайцям відмовляють у поселенні в готелі через острах коронавірусу – МОЗ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Громадянам варто уникати паніки, кажуть у Центрі громадського здоров'я.

Із регіонів України надходить інформація про те, що через загрозу коронавірусу деякі готелі відмовляються надавати номери громадянам Китаю. Про це сьогодні, 10 лютого, під час брифінгу заявив виконувач обов’язків генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

За його словами, першочергове завдання ЗМІ за таких умов – заспокоїти суспільство.

"Щоби у нас не породжувалася певна ксенофобія щодо китайської народності. Тому що ми маємо вже повідомлення з областей, де відмовляють таким особам у поселенні в певних готелях", - наголосив Кузін, додавши, що така поведінка – неприпустима.

Про ситуацію щодо коронавірусної інфекції 2019-nCoV у світі Ігор Кузін, в.о. Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України Понеділок, 10 лютого 2020 р.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 128 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції