Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Очакові стався масштабний зсув ґрунту: пів кілометра прибережних схилів сповзли до моря

На місці розколу залишилися глибокі тріщини.

Майже пів кілометра прибережних схилів сповзли до моря в Очакові, що на Миколаївщині. На місці розколу залишилися глибокі тріщини. Житловим будинкам загрози немає, а от бази відпочинку можуть зруйнуватися. Чому це сталося і як зберегти берег, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Бетонні стовпчики і дріт буквально повисли в повітрі — все, що лишилося від огорожі військової бази. Пологий схил, яким можна було спуститися до моря, розділила прірва з глибокими тріщинами.

Майже 5 гектарі глиняного грунту буквально з'їхали на пляж і посунули берег. На щастя, це сталося вдосвіта і людей тут не було. Місцеві жителі, що оглядають наслідки стихії, кажуть, що глиняні скелі тут обсипаються постійно і це природній процес. Щоб зсунувся пологий схил, не пригадують.

Заступник міського голови каже, що таких масштабних зсувів не було тут щонайменше пів століття. Науковців, що могли б пояснити, чому це сталося, у місті немає. "Тут було вже море. Через те, що зверху відбувся обвал грунту, зсув. Ось попереду порядку метр-півтора вилізла берегова лінія. Зверху вона накрита піском, але знизу лежить глина. Саме тому і стався зсув", - каже заступник Очаківського міського голови Олексій Васьков.

Відео Майже пів кілометра прибережних схилів сповзли до моря в Очакові

На місці розколу залишилися глибокі тріщини. Житловим будинкам загрози немає, а от бази відпочинку можуть зруйнуватися. Чому це сталося, і як зберегти берег - у сюжеті.  

Майже пів кілометра прибережних схилів сповзли до моря в Очакові

Найближчі житлові будинки розташовані щонайменше за кілометр від берега, а тому їм нічого не загрожує. Утім, бази відпочинку опинилися у зоні ризику. Щоб обвали не повторювались, треба щось робити, кажуть місцеві. "Територія потребує інженерного захисту. Такі робогти робляться комплексно, не може бути одна ділянка", - пояснила начальниця відділу архітектури Очаківської міської ради Людмила Богун.

Кручі на чорноморському узбережжі від Одеси до Очакова екологи називають приморсько-зсувним типом місцевості. Саме тому поцеси, що тут відбуваються, неминучі. "Це хвильова ерозія, коли море поступово забирає частинки грунту і переносить їх в інше місце. Другий процес це зволоження грунту", - розповів керівник екологічної організації "Зелений лист" Владислав Балінський.

В Очакові, кажуть жителі, зсув ще не зупинився. Глибокі тріщини розходяться далі. Поки що, аби не наражати на небезпеку людей, чиновники загородять найбільш небезпечні ділянки і встановлять попереджувальні таблиячки.

Кореспондентка ТСН Олена Ваніна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції