Перейти до змісту
В Одесі море стало бурого кольору, а вночі світиться унікальним світло-блакитним сяйвом

В Одесі море стало бурого кольору, а вночі світиться унікальним світло-блакитним сяйвом

Фахівчиня рекомендує утриматися від купання під час "червоного припливу".

Уночі в кількох населених пунктах Одеси море світиться унікальним світло-блакитним сяйвом, а вдень вода має буре забарвлення. Причина в "червоному приливі" – надмірному цвітінню морської води через розмноження одноклітинних водоростей.

Про це пише "О, Море.Сity".

Унікальне явище очевидці бачили в районі Одеського морського порту, біля міста Южне, в Коблево, в офіновському лимані, в Крижанівці. Купатись у морі та споживати страви з молюсків, виловлених у цей період, фітопланктонологиня Галина Теренько, яка працює над дослідженням живих організмів у Чорному та Азовському морях, не рекомендує.

Вона пояснює це тим, що водорості, які викликають забарвлення води, є потенційно токсичними. А єссотоксин здатен накопичуватись в організмах всіх живих істот та викликати параліч. У регіонах із таким явищем чимало людей, з її слів, хворіє на хворобу Паркінсона. Недугу начебто спричиняє накопичення токсину.

Разом із тим дослідники поки не мають однозначної відповіді, чи можна купатися у морі під час такого явища. Оскільки в Україні немає необхідного обладнання для вивчення токсичності подібних організмів.

Зі слів фітопланктонологині Галини Теренько, сяйво виникає вночі через можливість одноклітинних водоростей до світіння. Проте цього разу воно викликане не звичайними ночесвітками, які відомі багатьом, а іншим видом одноклітинних Lingylodinium polyedra (Stein) Dodge.

Крім того, Теренько каже, що у першу ніч після збору проб води, лабораторні мензурки сяють в приміщенні, немов лампочки. А от вдень вода має бурий колір знову ж таки через одноклітинні водорості, які містять червоний та оранжевий пігмент.

Одеса_3
О, Море.Сity
Море уночі
Одеса_2
О, Море.Сity
Море вдень

Надмірна активність одноклітинних спричинена відсутністю будь-якої фільтрацією прибережних зон Одеси, а також висока температура води та сильні опади, які вимили з ґрунту поживні речовини.

16.09.2020 наблюдали "красный прилив" (red tide) в районе Одесского Порта. "Цветение" воды было вызвано массовым...

Опубликовано Галиной Теренько Понедельник, 28 сентября 2020 г.

В результате обильных осадков и, как следствие, попадания в прибрежную зону моря с терригенным стоком неограниченного...

Опубликовано Галиной Теренько Вторник, 6 октября 2020 г.

Нагадаємо, раніше в Хаджибейському лимані, що поблизу Одеси, сталася масова загибель риби та креветок. Вода у лимані набула яскраво зеленого кольору. Відчувався запах сірководню та спостерігалася значна кількість синьо-зелених водоростей.  

Крім того, британські вчені заявили, що на поверхні снігу в Антарктиді розпускаються мікроскопічні водорості і фарбують її у зелений колір. Їх можна побачити з космосу.  За словами вчених, причиною є глобальне потепління. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин