В Одесі намагаються врятувати сплюндровану 200-річну "пушкінську тополю"
Восени дерево обрізали місцеві комунальники.

В Одесі почали реанімувати так звану Пушкінську тополю, яку восени обрізали місцеві комунальники. Дерево висотою у 50 метрів та віком в майже два століття є пам'яткою природи місцевого значення, а тому ті, хто його сплюндрував, отримали чималий штраф.
Аби навесні одна з найбільших в Україні тополь ожила, фахівці намагаються врятувати її, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 11 лютого.
У дворі на вулиці Торговій знову гуде бензопилка та сиплеться тирса. Ветелетенську тополю, якій майже два століття, восени ледь не знищили комунальники. Утім, цього разу дерево лікують. "Головне завдання зараз, щоб волога не потрапляла. Тому що з проникненням вологи потрапляють всі грибкові захворювання і дерево починає хворіти, з'являються дупла", - розповів головний інженер КП "Міськзелентрест" Володимир Хрома.
Мокрі та гнилі шматки стовбура обрізають, а дупла чистять та пломбують. Потім їх закриють спеціальним матеріалом. Усі роботи тривають на висоті понад 20 метрів. Комунальники поспішають, поки в Одесі потепліло і немає опадів.
За роботою верхолазів стежать місцеві мешканці. Кажуть, що останні півтора десятка років дерево було поза увагою комунальників. Гілки під час поривчастого вітру ламали дах, падали на голову. Саме тому люди постійно просили почистити тополю від сухостою, але коли роботи провели, то жахнулися побаченому.
Відео Новини України: в Одесі почали реанімувати "пушкінську тополю", яку обрізали комунальники
Інтенсивна терапія для ще живого пам'ятника. В Одесі почали реанімувати так звану пушкінську тополю, яку восени обрізали місцеві комунальники. Дерево віком в майже 2 століття є пам'яткою природи місцевого значення, тож за свої дії ті, хто його сплюндрував, отримали чималий штраф.

У "Міськзелентресті" кажуть, що зроблять все, аби дерево навесні пустило пагони, адже воно - одна із візитівок туристичної Одеси. "Майже всі мої колеги приводять туристів сюди. Вони дивуються, фотографуються і захоплюються, що таке дерево могло зберегтися", - каже краєзнавець Олександр Бабич.
Дереву також планують повернути табличку з інформаційним вказівником, що це пам'ятник природи, та вказати історію його появи у цьому дворі. Щоб надалі уникнути варварського обрізання, за тополею доглядатимуть садівники.