В Одесі ошукані інвестори ЖК через суд змусили продовжити будівництво і арештувати забудовника

В Одесі ошукані інвестори ЖК через суд змусили продовжити будівництво і арештувати забудовника

Люди мали отримати свої квартири ще у 2007 році.

Відвоювали власні квартири в забудовника, якого підозрюють у шахрайстві. В Одесі інвестори житлового комплексу через суд домоглися не лише поновити будівництво, а й узяти під арешт директора компанії, який переховувався. Він нібито привласнив 26 мільйонів гривень. Сам він усе заперечує, йдеться в ТСН.12.00. 

Довгобуд нарешті ожив. До роботи взявся новий забудовник. Більше двох сотень сімей чекали цього понад десять років. Ще у 2007 мали б справляти входини у нових помешканнях. Родина пані Тетяни продала однокімнатну квартиру, щоб покращити житлові умови доньки.

«Дочка на квартирі живе, знімає. Люди продали житло, люди взяли кредити. 210 сімей, у яких налічується понад однієї тисячі чоловік, з них вже десяток, якщо не більше, померли. Вони не дочекалися», – каже пані Тетяна.

Їхній будинок став типовою житловою пірамідою. Квартири були перепродані кілька разів, гроші з рахунків зникли, а фірма-забудовник оголосила себе банкрутом. Ошукані інвестори створили кооператив і почали боротися в судах.

Вони домоглися,  щоб проти керівника фірми відкрили кримінальне провадження. А оскільки той переховувався від слідства, люди за свої гроші навіть наймали детективів для його пошуку. Коли ж забудовника нарешті затримали, гуртом прийшли на обрання запобіжного заходу.  

В Одесі інвестори ЖК домоглися рішення узяти під арешт директора компанії

В Одесі інвестори ЖК домоглися рішення узяти під арешт директора компанії

Але рішенням суду люди розчаровані. Бо замість слідчого ізолятора, як просили правоохоронці, суддя відправив Віктора Гуріна під домашній арешт. Слідчі кажуть, що уже мають докази, що квартири неодноразово перепродавалися. За привласнення та розтрату майна в особливо великих розмірах підозрюваному загрожує від 7 до 12 років в’язниці. 

«Квартири в 2007 році не видав, як було передбачено за договорами. Гроші, отримані від громадян, на розрахунковий рахунок підприємства не надходили. Зараз будемо з'ясовувати у Віктора Григоровича, куди він витратив ці гроші, близько 26 мільйонів», - каже слідчий Овідіопольского відділу поліції Олександр Чабан.

Сам підозрюваний усі звинувачення відкидає.

«Ситуація, яка склалася - це ситуація в Україні в цілому. Я зберіг об'єкт, я його не продав, я його не роздерибанив. Я передав об'єкт ліквідний», - каже підозрюваний.

Підозрюваний може зняти електронний браслет та втекти, побоюються не лише інвестори, а й правоохоронці, тому на рішення районного суду готують апеляцію. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація