Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Український журналіст незаконно утримується в РФ від 2014 року.

Під стінами генконсульства РФ в Одесі активісти влаштували акцію на підтримку українських бранців, яких незаконно утримує Росія.

Про це пише "Думська".

За інформацією видання, активісти обрали дату 11 серпня, оскільки сьогодні п'ять років з дня незаконного арешту українського історика і журналіста Станіслава Клиха, якого засудили до 20 років ув'язення нібито за участь в Чеченській війні. За роки ув'язнення в заручника Кремля почалися проблеми зі здоров'ям, він піддається тортурам.

"Ми не повинні забувати про українців, які утримуються у російських тюрмах, і підтримувати їх. Сьогодні п'ять років з дня арешту Станіслава. За фальшивим звинуваченням йому дали 20 років. Він піддавався і піддається тортурам, у в'язниці в нього почалися проблеми зі здоров'ям", - наголосив один із організаторів пікету.

Окрім того, учасники акції закликали громадськість не забувати про бранців Кремля, підтримувати їх листами. За даними української омбудсменки Людмили Денісової, у в'язницях РФ нині утримується 150 українських політв'язнів і військовополонених.

Нагадаємо, 19 травня 2016 року суд присяжних у Росії визнав Станіслава Клиха винним у тому, що він нібито брав участь у Чеченській війні на боці бойовиків, українця було засуджено до 20 років позбавлення волі. Клих відбуває покарання в Челябінській області. Раніше стало відомо, що Клиха в грудні 2018 року хотіли направити до туберкульозної лікарні для ”проведення планового обстеження і визначення подальшої тактики лікування”. У травні 2019 року український політв'язень Клих оголосив про початок голодування.

ВідеоУкраїнський політв’язень Клих у російський в’язниці розпочав голодування

Про це повідомила правозахисниця Тетяна Щур, посилаючись на матір бранця. Син телефоном їй сказав, що терпіти холод у камері, погану їжу та безнадію більше не здатен. Просить втрутитися президента України.  

Український політв’язень Клих у російський в’язниці розпочав голодування

Залиште свій коментар

Вибір редакції