В Одесі провели реконструкцію бою за місто

Через 66 років радянські війська знову звільнили "перлину біля моря" від німецько-фашистських загарбників - поблизу Одеси провели реконструкцію бою за місто.

Біля Одеси провели реконструкцію визвольних боїв за місто.

66 років тому, у квітні 1944 року, війська 3-го українського фронту впритул наблизилися до Одеси. Німецько-румунські війська мали кілька ліній оборони. Окупанти міцно вгризлися в одеські кручі, проте їх атакували з моря, з суші й повітря.

Усі ці події відтворили з історичною точністю. Після запеклого бою морський десант висадився поблизу Одеси та вибив німців із передових позицій. На цей раз, через 66 років, німецькі війська за кілька хвилин втратили бойовий прапор.

Під час реконструкції головне відтворити події майже так само, як і на війні. Усі вояки вдягнені у форму часів другої світової, у кожного оригінальна зброя, лише набої холості.

Але бігти, зігнувшись у три погибелі, вгору, перестрибувати через рови, пролазити через колючий дріт так само важко як і в 44-му. Тому і радість у вояків, які за якусь годину зуміли перевтілитись у справжніх визволителів Одеси, непідробна.

Учасники реконструкції запевнили, що і сьогодні готові захистити рідне місто, якщо буде потрібно.

"Німецькі солдати" запевнили, що також воювали героїчно, майже всі загинули на полі бою.

Погратись у війну щороку збирається дедалі більше ентузіастів. Навіть незважаючи на те, що дістати оригінальну форму, зброю, амуніцію надзвичайно важко, не кажучи вже про вартість вистріляних набоїв. Але по-іншому зрозуміти ту війну неможливо, вважають реконструктори.

Після бою солдати чистять зброю та перевдягаються в цивільний одяг, але ненадовго. Уже у травні, до Дня Перемоги вони знову підуть в атаку і битимуть ворога.

Як 66 років потому знову визволяли Одесу, дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Табачник назвав вояків УПА союзниками Гітлера

Норвезькі нацисти просили в Гітлера передати їм частину України

Українські військові пройдуть маршем по Красній площі на День Перемоги

ВідеоРеконструкція бою за Одесу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: