В Одесі відкрилася виставка про УПА

Виставка представляє документи раніше закритих архівів: слідчі справи, фотографії та спогади учасників визвольного руху.

Документальна фотовиставка "Українська Повстанська Армія: історія нескорених" відкрита сьогодні, 25 травня, в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. Ушинського.

На виставці представлені понад 500 унікальних архівних документів і фотографій, слідчі справи, спогади учасників українського визвольного руху, екземпляри підпільної періодики, в тому числі раніше закриті документи фонду Державного архіву СБУ в Одеській області, низка слідчих дій і спогади членів УПА, учасникві збройного підпілля.

На церемонії відкриття виставки глава Одесько-Балтської єпархії Української православної церкви Київського патріархату єпископ Яків, заявив, що "сьогодні ми згадуємо страшні події періоду боротьби за державну незалежність України. Якомога більше знати про ці події та пам'ятати потрібно для того, аби не повторити трагічних помилок, з якими зіткнулися наші діди та прадіди".

За словами начальника Управління СБУ в Одеській області Анатолія Матіоса, "співробітники Служби безпеки намагаються допомогти громадянам нашої держави виробити власну оцінку тих подій на основі розсекречених та обнародуваних архівних документів органів держбезпеки. Ніяких таїн у питаннях, що стосуються політичних репресій, Голодомору, національних визвольних рухів, бути не може".

Нагадаємо, що 23 березня Одеське УСБУ вже обнародувало архівні матеріали щодо 9 репресованих органами НКВС-МДБ одеситів – представників єврейської інтелігенції. Це поети, письменники, літературні критики, педагоги, художник та актор.

Матеріали раніше закритої архівної кримінальної справи передані єврейській громаді Одеси.

Читайте також:

СБУ порушила кримінальну справу за фактом Голодомору 1932-33 років

Рівненчанину, двічі засудженому до розстрілу в СРСР, вручили орден УПА

У Польщі осквернили обеліск воїнам УПА

СБУ розсекретить злочини НКВС, вчинені задля дискредитації УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: