В Одесі вшанували пам’ять убитого рік тому студента Чайки

Серед учасників акції – патріотична молодіжна організація "Слава і честь", неофіційним лідером якої був Чайка, обласне об’єднання "Просвіта", "Свобода" та інші.

Близько тисячі одеситів, переважно представників молодіжних і студентських організацій обласного центру, прийшли сьогодні до пам’ятника Тарасові Шевченку, щоб ушанувати пам`ять студента-четвертокурсника університету ім. Мечникова Максима Чайки, загиблого рік тому від рук представника об’єднання "Антифа".

Серед учасників акції – патріотична молодіжна організація "Слава і честь", неофіційним лідером якої був Чайка, обласне об’єднання "Просвіта", обласна організація Всеукраїнського об’єднання "Свобода" та інші. Під синьо-жовтими і червоно-чорними прапорами колона маніфестантів пройшла центральними вулицями Одеси до місця загибелі студента, скандуючи: "Слава Максиму Чайці!", "Слава Україні! Героям Слава!", "Україна понад усе!" та інші.

На Олександрівському проспекті учасники маршу зупинились, поклали квіти до місця загибелі Чайки і вшанували його пам`ять хвилиною мовчання.

ВО "Свобода" ініціюватиме встановлення пам`ятної таблички на місці загибелі Чайки і перейменування в його честь однієї з вулиць Одеси.

З Олександрівського проспекту колона маніфестантів пройшла на Куликове поле, де зараз триває рок-концерт за участю української групи "Кому вниz".

Нагадаємо, Чайку – українського патріота, лідера патріотичної молодіжної організації "Слава і честь", студента відділення журналістики Одеського національного університету ім. Мечникова, вбили представники організації "Антифа" 17 квітня 2009 року. Резонансне вбивство отримало значний розголос у вітчизняній та закордонній пресі. Президент Віктор Ющенко особисто доручив СБУ та МВС розслідувати зв’язки вбивць із іноземними антиукраїнськими організаціями.

Однак слідство не дало жодних результатів, винні досі непокарані. Багато хто з одеситів вважає, що вбивство українця Чайки в Одесі стало наслідком бездіяльності влади та правоохоронних органів стосовно проявів українофобії, які мають організований та системний характер.

Читайте також:

СБУ шукає вбивцю націоналіста Чайки в Росії

Партії "Родина" загрожує заборона через вбивство націоналіста Чайки

Батько вбитого націоналіста просить товаришів сина відмовитися від помсти

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: