В Одесі встановлять пам'ятник пращуру Ющенка

Кошовий отаман Петро Калнишевський зображений верхи на коні, із списом і козацьким стягом

Народний депутат України, брат Президента Петро Ющенко заявив про те, що до осені в Одесі буде встановлено пам'ятник кошовому отаману Петру Калнишевському, якого глава держави вважає своїм пращуром.

"Пам'ятник кошовому отаману Запорізької Січі в Одесі повинен стояти", - заявив Петро Ющенко, запропонувавши вважати отамана почесним громадянином Одеси.

"Він 25 років просидів на Соловках, був мучеником. Ми повинні його пам'ятати і шанувати. Найстрашніше, що ми забули багато мучеників, які прославляли нашу землю. Ми повинні також пам'ятати і шанувати всіх тих, хто загинув під час Голодомору і на Соловках", - відзначив Петро Ющенко під час зустрічі з журналістами.

За його словами, вартість пам'ятника поки не визначена. Виготовлення займе близько трьох місяців. Передбачається, що пам'ятник встановлять біля Ланжеронівської арки або в будівлі Одеської обласної держадміністрації на розі проспектів Гагаріна і Шевченка.

Переможцями конкурсу на кращий проект пам'ятника Петру Калнишевському, оголошеному в Одесі 3 березня 2008 року, стали скульптори Петро Дроздовській, Микола Обезюк і архітектор Анатолій Гайдамаки.

За їх проектом, кошовий зображений верхи на коні, із списом і козацьким стягом. Призовий фонд конкурсу склав 100 тисяч гривень.

Раніше Віктор Ющенко заявляв, що його прізвище походить від гетьманського роду "Калнишевских-Ющенків".

Історик Данило Кулик встановив, що братом Петра Калнишевського був Нечипор Ющенко. Таким чином, Кулик припустив, що нинішній президент перебуває в спорідненості з Калнишевським.

Читайте також:

Топ-прізвиська українських пам’ятників

На Луганщині вкрали пам'ятник жертвам Голодомору

МЗС України обіцяє Росії не зносити пам’ятник воїну-визволителю

В Києві з’явились Жеглов та Шарапов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: