В Одесі введуть День російської мови

Міська влада Одеси найближчим часом має розглянути питання про запровадження нової пам'ятної дати - Дня російської мови, що відзначатиметься в день народження Пушкіна.

Громадське об'єднання "Дозор" звернулося до губернатора Одеської області Едуарда Матвійчука, а також до голів низки депутатських фракцій місцевої обласної ради з пропозицією на наступній сесії ухвалити рішення щодо введення на обласному рівні нового свята - Дня російської мови. Традиційно цей день відзначають 6 червня, у день народження Олександра Пушкіна.

Про це повідомив голова прес-служби Громадянського об'єднання "Дозор" Володимир Чіркін. За його словами, День російської мови вже святкується в низці регіонів України. Зокрема, відповідне рішення ухвалили Харківська і Донецька обласні ради і Верховна рада Криму.

"За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року, російську мову назвали рідною 41,9% жителів Одеської області. Таким чином, традиція святкування Дня російської мови 6 червня буде сприяти культурному розвитку регіону, задасть нові напрямки для міжрегіональної співпраці в культурній сфері, а також посприяє встановленню міжнаціональної злагоди", – відзначив Чіркін.

Нагадаємо, нещодавно Одеська облрада відмовилася ухвалити програму розвитку української мови та культури на території області.

Губернатор Матвійчук неодноразово заявляв, що в його планах - надання російській мові офіційного статусу регіональної в Одеській області. З цього можна зробити висновок про високі шанси позитивного рішення щодо запровадження Дня російської мови на Одещині.

Читайте також:

В Одесі не підтримали розвиток української мови

Росіяни впевнені, що їхня мова врятує українську

У Севастополі замість ремонту доріг профінансують російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: