В Одеській області через посуху загинула третина врожаю: як рятуватимуть поля від спеки

Дата публікації
Перегляди
859
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Одеській області через посуху загинула третина врожаю: як рятуватимуть поля від спеки

Фото: УНІАН

Без зрошувальних систем Україна втрачає 70% того, що могла б вирощувати.

Аграрії півдня та сходу України називають 2020 рік найгіршим. Найбільших збитків зазнала Одеська область. Там загинула третина врожаю озимих. Урятувати поля могла б система зрошення, але її майже всю порізали та повивозили на брухт. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Через аномальну посуху на півдні та сході України аграрії зазнають величезних збитків. Адже з 2 мільйонів гектарів поливних земель зрошувальні системи має лише чверть. Решту - знищили. Народний депутат Ігор Палиця розповідає, що коли він був головою Одеської ОДА, то намагався зупинити розкрадання цього обладнання.

"Бандити під кришуванням прокурорів просто вирізали масово труби, які залишилися від Союзу. Це були мільйони доларів. Я, як міг, намагався зупиняти ці всі речі.  Після того, як пішов - це все продовжилось", - говорить він.

Одеська область цього року постраждала найбільше. Аграрії без поливної системи втратили третину врожаю. Аби історія не повторилась наступного року, кажуть сільгоспвиробники, держава має ухвалити законопроєкт з підтримки аграріїв, що сьогодні інвестують в зрошувальні системи.

"Має бути національна програма зрошення, яка має покривати не тільки Херсонську, Миколаївську, Одеську області, а  й Запорізьку, Дніпропетровську, Кіровоградську", - говорить Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради.

Аграрії з усієї України зібралися в Херсонській області, щоб вирішити, як врятувати поля від спеки

Аграрії з усієї України зібралися в Херсонській області, щоб вирішити, як врятувати поля від спеки

Адже аграрії часто не можуть зрошувати свої поля через застаріле обладнання насосів на державних зрошувальних каналах.

Окрім агровиробників у Херсонській області сьогодні, 22 червня, зібралися науковці та народні депутати. Разом обговорили стратегію розвитку системи зрошення в Україні та презентували концепцію законопроєкту, який би захищав аграріїв. Він стосується і зниження тарифів на електрику, і кредитів на розвиток меліорації, і скорочення податків.

"Держава повинна дати їм державні гарантії на те, щоб вони могли брати кредити під розвиток меліорації. Треба знижувати податки... Ми це все будемо намагатися в Верховній Раді поставити на голосування в порядок денний на найближчій сесії", - говорить Палиця.

Без зволожувальних систем Україна втрачає 70% того, що могла б вирощувати. Тому ухвалити цей закон потрібно не пізніше осені. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
859
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація