В Одеській області викрили корупційну схему: порт "Південний" втратив понад 47 млн грн

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Одеській області викрили корупційну схему: порт "Південний" втратив понад 47 млн грн

НАБУ

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу всім фігурантам.

В Одесі НАБУ й САП викрили 11 осіб на організації корупційної схеми, через яку порт "Південний" отримав понад 47 млн грн збитків. Причетні чинні та колишні посадовці порту.

Про це повідомили в НАБУ.

Йдеться про одного з заступників директора, ексзаступника директора, сімох колишніх директорів та двох співробітниць комерційних компаній. Дії всіх підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (розтрата) КК України. Посадовців державного підприємства затримали. 

За даними слідства, один із чинних керівників порту "Південний" разом із ексзаступником директора держпідприємства та керівником приватної компанії впродовж 2017-2018 років організували схему, через яку порт незаконно переплатив 47,5 млн грн під час закупівлі товарів.

Посадовці діяли у змові та залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб. Це дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі — від формування потреби і складання тендерної документації  до контролю за конкурентним середовищем, щоб забезпечити перемогу в торгах підконтрольним компаніям. Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів. Слідство велось з 2017 року.

Нагадаємо, раніше в Одесі детективи НАБУ разом із СБУ та САП проводили обшуки в офісах низки компаній та вдома у фігурантів справи. Дії проводяться у межах розслідування можливих зловживань. Через ці зловживання ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" завдано збитків в особливо великих розмірах. 

Наступна публікація