COVID-19 зареєстровано в 11 осіб.
В Одеській області у селі Нерубайське виявили вогнище коронавірусу у таборі ромів.
Про це заявила в.о. директора департаменту охорони здоров`я ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.
"Станом на 4 травня в селі Нерубайське в місці компактного проживання ромського населення було зафіксовано спалах коронавірусної інфекції. Підтверджено 11 випадків, з них 5 дітей. Дві особи літнього віку і один госпіталізований - це 42 роки. Перебіг хвороби відбувається без ускладнень, госпіталізації не потребують", - наголосила вона.
За словами Одарій-Захар’євої, для недопущення поширення інфекції в таборі і в селі районна комісія з ТЕБ та НС вирішила встановити карантинні пости на вулицях Виноградній і Лесі Українки, щоб обмежити переміщення мешканців табору і забезпечити медико-санітарний контроль.
Також представниця ОДА розповіла, що для досліджень було взято біологічний матеріал у 30 контактних осіб.
Наразі проведено зустріч із представниками табору, було вирішено питання обмеження їх переміщення, забезпечення продуктами харчування, засобами гігієни тощо.
"Загалом у цьому таборі приблизно на 100 будинків проживає 625 осіб, з яких понад 300 - діти. У понеділок медики встигли оглянути 50 дітей. Ситуація в таборі спокійна. Відбулась зустріч із "бароном" - є взаєморозуміння", - додала вона.
Своєю чергою головний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров уточнив, що 10 хворих - члени однієї сім`ї.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!