В одному із сіл на Вінниччині священики УПЦ МП привезли "заїжджих" вірян, щоб зірвати голосування за перехід до ПЦУ

Дата публікації
Перегляди
7308
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В одному із сіл на Вінниччині священики УПЦ МП привезли "заїжджих" вірян, щоб зірвати голосування за перехід до ПЦУ

Фото: Associated Press

Громада самого села ухвалила рішення доєднатися до новоствореної православної церкви.

На Вінниччині священики Московського патріархату завадили жителям села Лукашівка провести збори громади, привізши на них "заїжджих" парафіян з інших сіл.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

На віче люди мали вирішити, до якої з парафій приєднається їхня церква. До клубу села Лукашівка прихильники російської церкви в Україні привезли "заїжджих" парафіян, які сваркою зірвали голосування. Напередодні там селяни висловили недовіру місцевому панотцю, за його небажання приєднуватись до помісної церкви і заблокували двері храму.

Релігійна лихоманка: на Вінниччині священики завадили громаді провести збори щодо приєднання до ПЦУ

Релігійна лихоманка: на Вінниччині священики завадили громаді провести збори щодо приєднання до ПЦУ

Представники Московського патріархату приїхали підтримати місцевого отця Федора, який не бажає приєднуватися до української помісної церкви.

"Як Господь благословить, так і буде. Чи ухвалить громада рішення голосувати чи не ухвалить", - розповідає він.

У будинку культури присутні прихильники двох церков. Деякі не приховують, що приїхали з інших сіл.

"Я ходжу 12 років в церкву і хочу ходити до неї, хоч в мене в Петрику є розкольницька церква, я туди не ходжу", - розповідає парафіянка Надія Малиновська.

Настоятель церкви від Московського патріархату проти лічильної комісії. Пропонує голосувати руками.

"Ви бачили скільки людей підняли руку, щоб наша церква під головуванням Онуфрія існувала у нашому селі?" - риторично запитує отець Федір після голосування.

На цьому збори закривають. Настоятель оголошує, що громада залишається в Московському патріархаті. Сільська молодь не приховує емоцій.

"Тут більшість людей була, які не проживають в Лукашівці, які приїхали, ми вперше їх бачимо. Збори, я вважаю, нелегітимні", - зазначає мешканка Лукашівки Сніжана Медяна.

Зрештою жителі Лукашівки, що залишилися після зборів, уже під протокол голосують за приєднання до української помісної церкви.

"До цього зборів не було, створили балаган, щоб зірвати збори. Всі рішення передадуться до обласної адміністрації у відділ у справах релігій", - розповідає секретар Вінницької єпархії Православної церкви України Владислав Демченко.

Обидві сторони вже заявили, що просто так церкву та майно в ній віддавати не збираються. Тож відразу в двох парафіях почали готуватися до судових процесів.

Валерій Кузнєцов

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7308
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація