В Офісі генпрокурора заявили, що Іран замовчує дані про підозрюваних у збитті літака МАУ під Тегераном

В Офісі генпрокурора заявили, що Іран замовчує дані про підозрюваних у збитті літака МАУ під Тегераном

Фото: Associated Press

Військова прокуратура Ірану посилається на державну таємницю.

Іранська сторона ретельно замовчує інформацію про шістьох осіб, підозрюваних у справі про збиття українського літака МАУ під Тегераном в січні 2020 року.

Про це розповів заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов в інтерв’ю "Цензор.НЕТ".

З його слів, міжнародне право зобов'язує кожну державу надавати якнайповнішу інформацію одне одному в межах кримінального провадження. Однак, військова прокуратура Ірану відмовляє українським слідчим у допиті підозрюваних, посилаючись на державну таємницю. 

"Але я вважаю, що факт позбавлення життя шляхом застосування військової техніки 176 невинних осіб, серед яких крім іранців також громадяни України, Канади, Європейського Союзу, Афганістану не може бути державною військовою таємницею... Ще в січні ми просили надати копії процесуальних документів для підтвердження провини. Відповіді немає досі. Цілеспрямовано замовчуються дані про підозрюваних, їхні анкетні дані, повноваження і обов'язки, міра причетності і рівень відповідальності кожного", - розповів Мамедов.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета "земля-повітря" збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через "людський фактор". Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Збиття Boeing 737 під Тегераном: що змінилося за півроку після трагедії

Збиття Boeing 737 під Тегераном: що змінилося за півроку після трагедії

Повʼязані теми:

Наступна публікація