В Офісі президента назвали терміни, коли 4G-зв'язок з'явиться в усіх містах і селах

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Офісі президента назвали терміни, коли 4G-зв'язок з'явиться в усіх містах і селах

Фото: УНІАН

Українці у сільській місцевості отримають доступ до електронних адмінпослуг, освіти, медицини, торгівлі.

За півтора року 4G з’явиться в усіх українських містах та на дорогах державного значення, а ще за рік – в усіх населених пунктах і на всіх шляхах.

Таким чином, українці у сільській місцевості отримають доступ до електронних адміністративних послуг, освіти, медицини, торгівлі. Це ще на один крок наблизить реалізацію концепції "Держава у смартфоні". Про це під час брифінгу 9 липня заявив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук, коментуючи підписаний главою держави Володимиром Зеленським указ "Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету".

"В останні кілька років у мобільному зв’язку в Україні з’явилися технології 3G та 4G. До 1 липня у мобільних операторів був обов’язок охопити 4G обласні центри України. Щоб поширити його на міста з населенням понад 10 тисяч осіб, зараз у них є ще два з половиною роки", – зазначив Гончарук.

Нині 16 мільйонів українців постійно живуть без сучасного зв’язку, а решта страждають під час подорожей. Для вирішення цієї проблеми президент ініціює скасування регуляторних бар’єрів, які роблять побудову мереж мобільного зв’язку надто дорогою для операторів. Це передбачає, перш за все, дозвіл на використання 4G у діапазоні 900 МГц і 800 МГц, площа поширення сигналу у якому у два та більше разів перевищує дозволену нині.

Також планують гармонізувати спектр з країнами ЄС. Це усуне радіозавади, які створюють українські компанії у прикордонних областях, і збільшить доступний українським компаніям ресурс для надання послуг мобільного зв’язку.

Нагадаємо, вже наступного року в Україні хочуть запровадити 5G: чим відрізняються покоління мобільного зв’язку, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація