Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В "Охматдиті" зробили складну операцію з пухлиною в мозку

Міліметрова помилка могла залишити дитину інвалідом.

У дитячій лікарні "Охматдит" зголосилися зробити операцію, за яку візьметься не кожен нейрохірург. Видалити пухлину стовбура головного мозку 15-річному Богдану відмовляли всюди, куди зверталася родина, бо ризик зробити дитину інвалідом був дуже високий, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Богдан іще відчуває слабкість, але за тиждень після операції вже займається з фізичним терапевтом. На третій день після операції хлопець навіть не міг піднятися з ліжка. Лікарі кажуть – таке швидке одужання можливе завдяки його фізичній підготовці. Богдан понад 8 років займається карате, постійно проходив медичні обстеження. Хвороба дала про себе знати 2 місяці тому нудотою та дефектами мови.

Відео 15-річному Богдану в "Охматдиті" зробили складну операцію на мозку завдяки спеціальній техніці

Видалити пухлину стовбура головного мозку Богдану відмовляли всюди, куди зверталася родина Теразів. Ризик зробити дитину інвалідом дуже високий. Допомогти хлопцю зголосилися в дитячій лікарні "Охматдит". Їхнє устаткування дає змогу в десятки разів збільшити зображення й побачити, де саме розташовані всі життєво важливі нервові центри.  

15-річному Богдану в "Охматдиті" зробили складну операцію на мозку завдяки спеціальній техніці

Медики поставили страшний діагноз – пухлина стовбура головного мозку. Її розмір майже 4 сантиметри, дістатися до неї дуже складно, тому всюди, куди зверталася родина Теразів, їм відмовляли. Дорослих із такою вадою оперують, а от за дітей бояться братися навіть досвідчені нейрохірурги: "Нам тоді сказали, що це не операбельно. Нам пропонували тільки терапію, але щоб визначити терапію правильно, треба було аналіз. Аналіз брати було теж дуже небезпечно, всі відмовлялися".

Навколо стовбура розташовані всі життжєво важливі нервові центри. Якщо зачепити бодай один – дитина може втратити зір, мову, здатність рухатись. Допомогти зголосилися в дитячій лікарні "Охматдит". Цьогоріч вони отримали надточний мікроскоп, який збільшує зображення в десятки разів. Пухлину видаляли міліметр за міліметром. Це була складна операція. "Пухлина по щільності – щільніша. По кольору – майже така сама, як стовбур. Тому вчасно зупинитись – чи пройти далі, ніж потрібно, і зробити дитину інвалідом", - пояснили медики.

Завдяки цій операції пухлину Богдану зменшили вдвічі, тепер вона чутливіша до терапії. Попереду на хлопця чекають хіміотерапія, радіотерапія. Йому ще важко говорити, але він щосили старається допомогти лікарям. Цьогоріч він вступив до колледжу і йому вже не терпиться відчути себе студентом. "Мені легше вже", - каже пацієнт лікарні.

Кореспондент ТСН Інна Лебеденко

Залиште свій коментар

Вибір редакції