Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бойовики знищили барельєф у 2015 році.

В окупованому Донецьку невідомі розклеїли по наліпки із зображенням фрагментів барельєфа українському поету Василю Стусу на одному з корпусів Донецького національного університету, який бойовики «ДНР» знищили у 2015 році.

Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на місцевих жителів.

Наліпки із зображенням і цитатами з віршів Стуса з’явилися, зокрема, на площі Леніна, проспекті Ілліча, будівлі Філологічного факультету ДонНУ, вулиці Артема.

Український поет і правозахисник Василь Стус (1938-1985 роки) з 1940 року жив у Донецьку. Навчався в педінституті, працював на шахті, вчителем в школі, літредактором місцевої газети. Був засуджений і засланий на Урал, де помер в таборі. У 2016 році Донецький національний університет, переведений на підконтрольну територію, був названий ім'ям дисидента.

Нагадаємо, у цьому році 80 років мало би виповнитися українському поету, дисиденту Василю Стусу. Напередодні його дня народження вшанувати пам'ять зібралися товариші, однодумці та син Дмитро. 

ВідеоТовариші та однодумці Василя Стуса вшанували його в честь дня народження

На прес-конференції вперше оприлюднили архівні рукописи українського політика В'ячеслава Чорновола. Вони присвячувалися життю та творчості Стуса 60-х років. За літературну діяльність та критику тогочасного режиму Василя двічі ув'язнювали. Наглядачі знищували його вірші, він декілька разів голодував. Помер Стус у 47 років у таборі Пермського краю, де його і поховали.

Товариші та однодумці Василя Стуса вшанували його в честь дня народження

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції