В окупованому Криму не залишилось жодної української школи - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З 16 шкіл навчання кримськотатарською мовою залишилось у 7.

В анексованому Росією Криму кількість шкіл із кримськотатарською мовою навчання скоротилася більш як удвічі, українських шкіл не залишилося взагалі, повідомляє у понеділок, 27 серпня, "Крим.Реалії".

"За офіційними даними так званого міністерства освіти, науки і молоді Криму, в 2017/2018 роках функціонує сім муніципальних освітніх установ з кримськотатарською мовою навчання, чотири - з російською та кримськотатарською мовами навчання і п’ять освітніх установ, що змінили статус школи кримськотатарської мови навчання на загальноосвітні заклади, тобто без визначення мови навчання", - повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

За словами активіста Українського культурного центру в Криму Леоніда Кузьміна, ще гіршою є ситуація з вивченням української мови.

"З семи українських шкіл, які були до моменту окупації Криму, не залишилося жодної. Всі школи переведені на російську або на змішану мову навчання, де є класи з українською мовою навчання. Але більшість класів - із російською мовою навчання. Яскравий приклад - це українська гімназія в Сімферополі", - зазначив він.

Нагадаємо, цього року вже втретє абітурієнти з окупованих Криму та Донбасу матимуть змогу вступити до українських вишів та професійно-технічних навчальних закладів за спрощеною процедурою - без складання ЗНО. 

ВідеоВ Україні відзначають День кримськотатарського прапора

Блакитне полотно із жовтим знаком тамга планують підняти на найвищу гору України - Говерлу. А в Києві влаштують автопробіг під кримськотатарськими та українськими державними прапорами. О 18-й годині у столиці стартує піша хода Хрещатиком. Її учасники мають намір іти тротуаром. Рух автомобілів не перекриватимуть.

В Україні відзначають День кримськотатарського прапора

Залиште свій коментар

Вибір редакції