Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В окупованому Криму почалися випробування новітніх підводних безпілотників Росії - ЗМІ

Окупанти проводять тестування на полігоні біля Феодосії.

Росія почала випробування новітнього безпілотного робототехнічного комплексу "Клавесин-2" в окупованому Криму.

Про це повідомляє російське видання "Известия".

Як зазначається, випробування почалися на військово-морському полігоні в Феодосії, на ділянці узбережжя з унікальними гідрологічними властивостями, де після затоплення згаслого вулкана утворився складний донний ландшафт з великими глибинами. Комплекс вже отримав офіційний військовий індекс 2Р52, що означає високу ступінь готовності до прийняття на озброєння.

"Цей комплекс може обстежити дно на великих глибинах, що дозволяє шукати і збирати різні предмети, наприклад, уламки боєприпасів. Також "Клавесини" здатні вести розвідку підводної обстановки, збирати дані про рельєф дна в інтересах корабельних угруповань або інших робототехнічних комплексів", - заявив військово-морський експерт Олександр Мозговий.

Зазначимо, "Клавесин-2" виглядає як мініатюрний підводний човен завдовжки близько 7 м і діаметром приблизно 1 м. Зверху у нього є невелика надбудова-виступ. Маса апарата - близько 4 т. Глибина занурення - до 6000 м. У заданому районі безпілотник відділяється від носія і починає працювати за заздалегідь складеною програмою. Його передбачувана дальність дії - до 50 км. "Клавесин-2" може нести різноманітне обладнання - гідролокатори, електромагнітні датчики, відеокамери.

Окрім цього "Известия" повідомляють, що у випробуваннях бере участь також спеціальне судно "Віктор Чероков", нещодавно передане Чорноморському флоту.

судно віктор чероков
Чорноморський флот

Нагадаємо, раніше Росія в окупованому Криму почала розширювати військовий аеродром "Бельбек". Зафіксовані параметри нової смуги свідчать про те, що після завершення будівництва аеродром "Бельбек" зможе приймати всі типи літаків військової авіації, включаючи стратегічну.

Залиште свій коментар

Вибір редакції