В окупованому Криму школярів готують до війни з Україною – Парубій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РФ системно порушує права на освіту та використовує її як зброю.

Керівництво Російської Федерації використовує освіту на окупованих територіях для "ментального поневолення місцевого населення та підриву безпеки своїх сусідів, зокрема, і України".

Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій, виступаючи на Асамблеї Міжпарламентського союзу, передає Укрінформ.

"Уряд Путіна використовує освіту як зброю проти України", - додав він та наголосив, що Росія порушує права на освіту рідною мовою, системно принижуючи громадян України, що проживають на окупованих територіях.

Парубій підкреслив, що недопускання міжнародних моніторингових місій на окуповані території, зокрема спецпредставника ООН, свідчить, що "злочинець усвідомлює свій злочин".

"Дітей громадян України на незаконно окупованій території насильно індоктринують, перетворюючи на прихильників російської імперської ідеї. Росія у порушення міжнародного гуманітарного права цілеспрямовано готує українських громадян, що проживають в Криму, до служби в російській армії та до війни проти України", - заявив голова ВР.

Як зазначив Парубій, план Путіна - "Українці мають вбивати українців". Разом з цим він нагадав про трагедію у коледжі в Керчі, коли 18-річний студент Владислав Росляков влаштував масове вбивство в навчальному закладі. За словами спікера, Росляков був учасником "військово-патріотичних" тренувань, де його і навчили готувати вибухівку та стріляти.

Парубій впевнений, що трагедії не сталося б, "якби Крим не захопила Росія, а в дітей не формували бажання війни і насильства".

Відео Кривава бійня у Керчі: напередодні нападу Владислав Росляков спалив свої речі

Напередодні свого нападу Владислав Росляков спалив свої речі. Відео зі знайденими доказами опублікував російський телеканал РенТВ. Речі знайшли у закинутій недобудові, де ймовірно 18-річний студент випробовував саморобну вибухівку. Серед знайдених речей – зошити, флешки, сім-карта і навіть Біблія. Також Рослякова зафільмували невідомі особи, коли він прямував до безлюдного місця із сейфом у руках. 

Кривава бійня у Керчі: напередодні нападу Владислав Росляков спалив свої речі

Залиште свій коментар

Вибір редакції