Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В окупованому Криму видали шкільний підручник, що розпалює ненависть до кримських татар - правозахисники

Книгу вже пообіцяли вилучити.

У підручнику історії за 10 клас, який нещодавно з'явився в школах окупованого Криму, містяться висловлювання, що розпалюють ненависть до кримськотатарського народу.

Про це йдеться на сторінці Crimean Human Rights Group у Facebook.

У підручнику стверджується, що під час Другої світової війни частина кримських татар зустрічала німецьких окупантів з квітами і вином, і представники кримськотатарського народу були більш активно залучені в колабораціоністську діяльність порівняно з іншими етнічними групами Криму.

Також в підручник включені твердження, що кримським татарам в місцях виселення безкоштовно роздавали їжу, присадибні ділянки і позики на будівництво житла.

"Ці твердження спірні і не мають масових підтверджень з боку очевидців і потерпілих", - йдеться у повідомленні.

Правозахисники наголошують, що в загальному контексті поданої в підручнику інформації вбачаються прояви мови ворожнечі. "А саме, публікації висловлювань, які ставлять під сумнів загальновизнані історичні факти насильства і дискримінації під час депортації кримськотатарського народу", - уточнюють в заяві.

Експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова вважає, що підручник має бути негайно виключений зі списку навчальних посібників.

Эксперты Крымской правозащитной группы заявляют, что в учебнике истории за 10 класс, который недавно появился в школах...

Опубліковано Crimean Human Rights Group Неділя, 17 лютого 2019 р.

Разом з цим, "депутат" російської Держдуми від Криму Руслан Бальбек заявив, що цей підручник вилучать зі шкільних та публічних бібліотек, передає Медуза.

Як повідомлялося у серпні 2018-го в анексованому Росією Криму кількість шкіл із кримськотатарською мовою навчання скоротилася більш як удвічі, українських шкіл не залишилося взагалі.

ВідеоГенеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо порушення прав людини в Криму

Уперше незаконно засуджених у Росії та на окупованому півострові українців називають політв’язнями й згадують, зокрема, імена режисера Олега Сенцова, активіста Володимира Балуха та правозахисника Еміра-Усеїна Куку. У документі наголошують про неприйнятність застосування тортур, переслідування українських та кримськотатарських активістів, та засуджують примус кримчан до прийняття російського громадянства. 

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо порушення прав людини в Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції