В окупованому Криму вірян УПЦ КП не пустили до церкви на Маковія

Свято традиційно відзначається 14 серпня.

У Криму віряни Української Православної Церкви Київського Патріархату в селі Кучук-Бораш (недекомунізована назва -  Октябрське) Первомайського району не змогли потрапити до приміщення храму, аби відзначити Медовий спас.

Про це повідомляє Голос Криму.

 "Коли прийшли до церкви, то на дверях висів замок, ми його зірвали, але в приміщення вирішили не заходити до приїзду священика – богослужіння не відбулось", — розповіли парафіяни.

Вони також повідомили, що новий замок на дверях церкви з'явився за декілька днів до релігійного свята. Його встановлення відбувалося за рішенням та за участю так званого сільського "голови" Октябрського (Кучук-Бораш) Анатолія Данкевича, який заявив вірянам, що приміщення їм вже не належить, бо перебуває на балансі сільради.  

Водночас люди запевняють, що це приміщення належить їм ще з 2002 року.

 "Ми отримали його за рішенням сільської ради у зруйнованому стані. За 14 років наша громада вклала у це приміщення понад 300 тисяч гривень: зробили ремонт, встановили купол, паркан, оздобили церкву" - розповіли вони.

Представники релігійної громади додали, що події навколо церкви відбувалися у той час, коли в Первомайському районі проходили агітаційні заходи прокремлівської партії "Единая Россия" щодо виборів у Держдуму, у яких брали участь "віце-прем'єр" Криму Руслан Бальбек та "прокурор" Наталя Поклонська.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент розповів, що намагання місцевої "влади" позбавити релігійну громаду приміщення триває вже понад рік. 

"Це вже не перша спроба прибрати церкву до рук, але весь час віруючим вдавалось відстояти приміщення.  Більше того, навіть "голова" місцевої адміністрації у 2015 році звернувся до "голови" сільради, аби той не чіпав громади і не порушував у районі міжконфесійний спокій, який там завжди існував", - сказав священик.

Нагадаємо, у червні так званий "Апеляційний суд міста Севастополя" ухвалив рішення, відповідно до якого Кримська єпархія Української православної церкви Київського патріархату повинна сплатити "Міністерству майнових та земельних відносин Республіки Крим" півмільйона рублів та звільнити 112 кв. метрів на першому поверсі Кафедрального собору у місті Сімферополі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: