Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В окупованому Криму заарештували українського активіста Балуха

Сторона звинувачення серед своїх доказів вказувала на те, що активіст "не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України".

Сьогодні, 12 грудня, так званий Роздольненський районний суд Криму обрав запобіжний захід для українського активіста Володимира Балуха у вигляді взяття під варту строком на 30 діб.

"Суд" не взяв до уваги, що процесуальні документи були складені з істотними порушеннями, передає Кримська правозахисна група. Також не було задоволено клопотання захисту про відвід прокурора. До слова, цей прокурор раніше виступав на стороні звинувачення щодо Володимира Балуха в іншій кримінальній справі.

Окрім того, сторона звинувачення серед своїх доказів вказувала на те, що активіст "не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України".

Своєю чергою, після затримання 8 грудня активісту призначили адвоката. Однак активіст висловив недовіру адвокату за призначенням. Його інтереси представляв інший адвокат, якого залучили для захисту родичі.

Наразі Володимир Балух знаходиться в статусі підозрюваного, пізніше йому висунуть звинувачення.

Зазначається, що 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка Роздольненського району Криму. Обшуки проводилися протягом 4-х годин в будинках Володимира Балуха і його матері. Це не перший обшук в будинку активіста.

Цього разу співробітники ФСБ "знайшли" на даху будинка Балуха патрони і динаміт. Ймовірно, патрони були підкинуті в ході обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.

Чоловіка звинувачують в "незаконному зберіганні зброї, його основних частин, боєприпасів". Таким чином йому загрожує позбавлення волі до 4 років.

Експерти вважають, що нова кримінальна справа проти активіста є продовженням політично мотивованого переслідування Володимира Балуха за його публічну проукраїнську позицію.

Нагадаємо, у червні в аннексированном Криму проукраїнського активіста Володимира Балуха засудили до 320 годин виправних робіт. Балух був визнаний винним у тому, що лаявся матом на адресу оперативного співробітника райвідділу поліції Євгена Баранова. У лютому цього року Володимир Балух вже був засуджений у цій справі. Тоді суд призначив активісту 360 виправних робіт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції