В ООН назвали кількість українців, які шукають притулок в інших країнах

Більше мільйона осіб шукають форму законного перебування в сусідніх державах.

1 389 452 українців шукають притулку або іншу форму законного перебування за кордоном.

Про це повідомили в Управлінні верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН), передають Українські новини.

"За даними органів у країнах, що приймають, загальна кількість українців, які шукають притулку або іншу форму законного перебування в сусідніх країнах, наразі становить 1 389 452 особи", - зазначено в повідомленні.

З них у Росії перебувають 1 092 212 українців, у Білорусі - 139 143, у Молдові - 261, у Румунії - 79, в Угорщині - 71, у Словаччині - 26.

Станом на 10 червня основні країни ЄС прийняли 26 305 заяв на міжнародний захист. З них 7 967 заяв у Німеччині, 7 267 - в Італії, 5 153 - у Польщі, 3 176 - у Франції й 2 742 - у Швеції.

Голова представництва УВКБ ООН Пабло Матеу на брифінгу повідомив, що зараз в Україні перебуває близько 3 тисяч біженців, які прибули більш ніж з 70 країн.

Близько 4 тисяч осіб наразі перебувають у процесі звернення за отриманням статусу біженців. В основному статус біженця або додатковий захист в Україні отримують сирійці, афганці й сомалійці.

Крім того, УВКБ ООН високо оцінило створення в Україні міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, за даними агентства ООН у справах біженців, кількість людей, які вимушено залишили своє місце проживання через військовий конфлікт, досягла найвищих показників за всю історію. На кінець 2015 року 65,3 мільйона людей були біженцями, особами, які подали прохання про отримання притулку, або внутрішньо переміщеними особами. За минулий рік їхня кількість зросла на 5 млн осіб.

ВідеоВатикан дасть гроші українцям, які постраждали від війни на Донбасі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: